Depilace cukrovou pastou je starodávnou, tradiční a dodnes nejrozšířenější metodou depilace. Cukrová pasta se pro své vyjímečné vlastnosti stává stále oblibenější po celém světě. Jde o nejšetrnější způsob depilace.

Depilační Cukrová Pasta odstraňuje pouze chloupky a odumřelé pleťové buňky. Živé kožní buňky nestrhává. Proto je velmi šetrná i v případě ekzémů a psoriází. Klientovi to přináší daleko menší bolestivost i menší trauma.

Umožňuje nám vícekrát ošetřit jednu plochu, aniž bychom poškodili kůži.

Můžeme vytrhnout jak kratší, tak i špatně rostlé chloupky.

Délka účinku

Rychlost růstu a síla chloupků je samozřejmě u každého jiná a podle toho je třeba upravit individuálně dobu mezi jednotlivými návštěvami. Obecně však lze říci, že účinek této depilace je 8-10 týdnů. Přesto, že tuto metodu označujeme za “trvalou” je třeba po pravdě říci, že vcelku neexistuje druh depilace, který by poskytl skutečně trvalý účinek. Každopádně výrazné zlepšení kvality pleti a snížení počtu dorůstajících chloupků jsou jen některé z nesporných výhod depilace cukrovou pastou, které ji činí velmi žádanou a vyhledávanou.

Aplikace

Odstraňování chloupků se provádí pomocí husté cukrové hmoty, konzistence pasty. Tato 100% přírodní směs cukru, vody a citrónové šťávy byla nejprve zahřátá téměř k bodu varu (do stádia, kdy vzniká velmi hustý cukrový sirup) a potom zchlazená na teplotu těla, ve které se nanáší na pokožku. Tím je zcela vyloučeno popálení. Hmota je bezpečná a nedráždivá i například pro oblasti tzv. metličkových žilek nebo křečových žil na nohou. Není třeba žádný aplikátor, pasta se aplikuje na pokožku rukou (v salonech se z hygienických důvodů samozřejmě používá k aplikaci latexových rukavic). Nepoužívají se žádné proužky látky. Výhodou je, že cukrová pasta se nelepí k pokožce (jako například vosk), ale pouze k chloupkům. Chloupky se odstraňují tak, že se cukrová pasta natře na pokožku a poté vmasíruje do chloupků. Rychlým strhnutím cukrové pasty – vždy ve směru růstu – se chloupky vytrhávají i s vlasovým kořínkem a ulpívají v cukrové pastě.

Čistění po aplikaci

Čistění pokožky po aplikaci je velmi snadné a hlavně beze zbytku.

Cukrová pasta se nikdy nelepí na živé buňky pokožky. Přilne pouze k chloupkům a odumřelým buňkám. Nikdy proto nemůže dojít k mechanickému podráždění pokožky. Nové buňky ve spodní vrstvě pokožky tak zůstanou zákrokem zcela nedotčeny.

Tím je metoda vhodná např. při alergiích, lupence a dalších onemocněních pokožky, ale také při cukrovce.

Bolestivost

Velkou výhodou je to, že chloupky se mohou odstraňovat ve směru jejich přirozeného růstu. Nedochází tak k jejich lámání či poškození. Odpadá tak z velké části bolest, podráždění pokožky a hlavně následné zarůstání poškozených chloupků (dobře známé bolestivé červené pupínky), běžně spojené např. s depilacemi voskem nebo holením žiletkou. Stejně tak, jako všechny další metody odstranění chloupků, může první depilace cukrovou pastou

Co dělat před procedurou?

Nemažte si nohy 24 hodin před depilací žádným krémem. Pokud jste nikdy chloupky neodstraňovali a jsou příliš dlouhé, nevadí. V salonu je zkrátíme strojkem. (Týká se především podpaždí, ale i nohou, rukou, třísel.) Pokud se holíte, nechte chloupky růst minimálně 10 dní – 12 dní, aby byly dlouhé minimálně 5mm (chloupky nerostou nikdy rovnoměrně, při kratší délce, např. 3 mm, budou některé chloupky teprve 1mm a depilace je obtížná).  I když se uvádí, že tato metoda odstraní i velmi krátké chloupky, je to u silnějších chloupků pracné a efekt není takový, jakého bychom chtěly docílit). Platí to v případě, že máte již nějaké depilace za sebou a chloupky jsou jemnější.

Proto prosíme, zvláště před první depilací, délku chloupků nepodceňujte, abychom dosáhly požadovaného efektu. Někdy se stává, že kůže na nohou je příliš suchá a na pohled se „šupí“. Zkuste pár dní před depilací peeling, nebo jemnou masáž přírodní žínkou, lufou. Poté nohy dobře promažte, naposledy 2 dny před depilací. (Suchá kůže se lepí do pasty a ta se potom příliš zahušťuje… Tohle umíme vyřešit, ovšem lepší je tomu předcházet.

Ceník:

 • TŘÍSLA 200 – 250Kč
 • VNITŘNÍ STRANA STEHEN 200Kč
 • LÝTKA 250 – 350Kč
 • CELÉ NOHY 490 – 690Kč
 • RUCE PŘEDLOKTÍ 280Kč
 • RUCE CELÉ 350Kč
 • LÍCE 80Kč
 • HORNÍ RET 50Kč
 • ÚPRAVA OBOČÍ 40Kč
 • BRADA 50 – 100 Kč
 • PODPAŽÍ 150Kč
 • ZÁDA 290-390Kč
 • BEDRA 90-190Kč
 • HÝŽDĚ 240Kč

…………………………………………………………………………….

Kontakt:

Markéta Jansová – zdravotní sestra/kosmetička, masérka

Tel. : 739 202 488, e-mail:makosmetika@gmail.com

Ceník platný od 1.října 2013. Změna cen vyhrazena.