Velmi příjemná léčivá masáž, při které vstřebáváte esenciální léčivé oleje jak pokožkou, tak inhalací. (Aromatické substance v podobě esenciálních olejů používali již lékaři ve Starém Egyptě, v Čině, Arábii i v Indii. Oleje se extrahují z kůry, květů, plodů, listí, jehličí, kořenů, pryskyřice, dřeva nebo z celých rostlin. Jsou to komplexní sloučeniny se širokým spektrem pozitivních účinků na naše fyzické, mentální i duchovní zdraví. Mnoho esenciálních olejů ničí viry, bakterie a plísně, pomáhají regenerovat tkáně a nervy, zlepšují naši náladu, rozptylují negativní emoce, podporují naši vůli, vytváří romantickou atmosféru a povznášejí ducha. Jejich používání nám může v mnohém ulehčit a zpříjemnit život a někdy ho dokonce i zachránit.)

Vdechováním se složky oleje prakticky ihned dostanou do našeho krevního oběhu a ovlivňují celý organismus. Přímo jsou ovlivňována mozková centra hypotalamu a limbického systému (řídící centrum hormonů a sídlo emocí). Obzvláště esenc.oleje s vysokým obsahem seskviterpenů (např.cedr, myrha, meduňka…) umožňují zvýšit okysličení mozku, což může okamžitě zlepšovat a ovlivňovat funkci mnoha systémů těla.

Pracuji s vysoce kvalitními esenciálními oleji firmy Bewit, které jsou získávány z divoce rostoucích rostlin, z čistého prostředí pomocí parní destilace. Tím si zajišťují nejvyšší kvalitu, která je umocněna skladováním olejů v pyramidě. Po dohodě lze zakoupit na osobní používání.

(Pozor na levné esenciální oleje, které jsou extrahovány pomocí organických či anorganických rozpouštědel anebo oleje syntetické. Přestože někomu může být jejich vůně příjemná, z terapeutického hlediska jsou zcela bezcenné, resp. mohou škodit.)