Bowenova technika je jemná doteková technika, která uvolňuje stres a napjaté svaly, spouští očistný proces, pomáhá obnovit správné držení těla a harmonizuje organizmus. Často se v praxi označuje jako Bowenova masáž, Bowenova tlaková masáž a podobně.

Tato technika působí v několika rovinách: fyzické, chemické, psychické, emocionální a hormonální. Existuje několik teorií závislých na úhlu pohledu od medicínského až po vysvětlení vycházející z orientální medicíny. Specifické body, přes které se pohyby provádějí, jsou často křižovatkou krevních a lymfatických cév s nervovými vlákny a meridiány. Jemný tlak a šetrná manipulace pomáhají stimulovat krevní cirkulaci, dochází k mírnému dráždění nervových zakončení a ke stimulaci energetických drah. Zlepšuje se místní prokrvení a lymfatická drenáž, dochází k nastolení homeostázy, bílé krvinky čistí tělo od toxinů, v krvi se nachází více endorfinů, uvolňují se energetické bloky a tím může být obnoven přirozený tok “životní energie”.

Indikace: celkové oslabení imunity, únava, svalová ztuhlost, astma, syndrom karpálního tunelu, tenisového a oštěpařského lokte, poúrazové stavy, bolesti hlavy, neplodnost, nepravidelnost cyklu, PMS, emocionální vypětí, bolesti čelisti, ledvinové koliky a slabá funkce, stagnace lymfy, oslabení žaludku, podpora funkce štítné žlázy, zatuhlá ramena a také po zlomeninách pro lepší rekonvalescenci.

Doporučujeme po aplikaci krátkou procházku a nezůstat sedět déle neži 45 minut, pak je lepší tělo rozhýbat, pít dostatek vody, tuto tekutinu nic nenahradí (http://bowen-kurzy.cz).

Cena: 30 minut ………………. 200Kč