Bowenova technika je způsob, jaký v těle probudit neuvěřitelné hojivé a regenerační schopnosti.

Základem techniky je Bowenův hmat a pauzy mezi sériemi hmatů, které umožňují svalům fyziologicky reagovat a upravit své napětí. Jelikož mají svaly vliv na mnoho dějů v organismu jako je podpora proudění krve a lymfy, termoregulaci a další, je jejich práce zásadní pro celkovou funkci organismu. Přeneseně má tak Bowenova technika vliv i na funkci vnitřních orgánů. Je to tedy celostní, tzv. holistická technika.

Masáž se provádí v sérii 3-5 návštěv v rozmezí cca 4-7 dnů, kdy je zachován efekt návaznosti návštěv. Při této sérii je možné dosáhnout hlubšího a trvalejšího účinku. Individuálně je potřeba postupovat podle vývoje stavu, který často záleží na délce období po kterou problém trval. Pokud máte nevhodnou práci nebo jste po úrazu, je důležitá pravidelná péče o sebe alespoň s měsíčním intervalem návštěv.

Efekt doznívá cca ještě tak 5dní, kdy dva dny  po ošetření je možné cítit mírnou únavu, jako po větší fyzické aktivitě. Tyto pocity do dvou dnů odezní a nastává úleva a zlepšení stavu.

Po základní sérii nastává pauza 3-4 týdny. Během ní je dobré pozorovat, jak se tělo chová. Při problémech, které vznikají nějakým pohybem, který klient není schopen změnit ( sezení u PC stereotypní zvedání věcí, nošení břemen…), je třeba stav pravidelně udržovat, aby byl problém pod kontrolou. Obvyklý interval je jeden měsíc.

Po masáži je dobré odpočívat, napít se a vyvarovat větší námahy, studené nebo horké sprchy a dalších extrémů. Není vhodné do pěti dnů míchat metodu s jinými technikami.

Cena:  25-30 min./ 250 Kč

Info a rezervace: Janette Škorpová – email:skorpovaj@seznam.cz – tel. 606 729 404

www.studio-janette.cz