Thajská masáž, thajská jógová masáž nebo jóga pro líné, to všechno jsou možné varianty názvu pro tradiční thajskou léčebnou metodu založenou na ájurvédské medicíně a józe.

Kořeny tradiční thajské masáže, v Thajsku nazývané Nuad boran sahají do severní Indie, do období 2 500 let př. n. l. a za jejího zakladatele je považován severoindický lékař, přítel Buddhy, lékař samotného tehdejšího krále a celé mnišské obce – Jivaka

Komarabaccha (thajsky Shivago Komarpaj). Tradiční thajští terapeuti věří, že doktor Shivago laskavě zasahuje ve prospěch klientů a šíří uzdravování skrze jejich ruce a oni plní prostředníka šíření této energie. Každá masáž začíná krátkou modlitbou a mantrou „Nechť ten koho se dotýkám je zbaven bolesti a dojde uzdravení“.

Masáž kombinuje prvky akupresury, opracování komplikované sítě neviditelných energetických drah, tzv. Sen, které procházejí lidským tělem a na nichž leží akupresurní body a protažení celého těla.

Pomalými rytmickými houpavými pohyby se navodí stav hluboké relaxace, následují důsledná protažení, jež se mohou stupňovat až do jógových pozic (záleží na možnostech každého individuálního klienta).

VÝZNAM A ÚČINKY MASÁŽE

Hlavními přínosy masáže je odstranění energetických blokád jak na fyzické, tak duševní úrovni, obnova přirozených léčivých procesů v těle, zmírnění bolesti páteře, kloubů, svalů a tkání, které také zbavuje toxinů. Posiluje lymfatické funkce a nervovou soustavu, zvyšuje imunitu, odstraňuje bolesti hlavy, migrény, urychluje regeneraci. Obdobně jako jóga napomáhá navrátit ztracený pohybový rozsah, což předchází mj. zraněním.

Doba trvání í masáže: doba trvání 60 minut – 690 Kč

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Doba trvání masáže: 90 minut – 1 000 Kč

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Kontakt: Ing. Barbora Zajíčková, Tel.: 797 874 381, e-mail. Barbora.Zajickova@email.cz