Akupresura

Základem akupresury jsou meridiány (tj. dráhy rozvádějící vitální životní energii tělem), kdy tlakem speciálních bodů je stimulován tok energie. Cílem je odstranit existující poruchy toku energie tím, že se vyrovnají nerovnováhy.

Zaměřili jsme se na body, které jsou na meridiánu močového měchýře (podél páteře) a na kterém se nacházejí jednotlivé akupresurní body orgánů v těle.

Drahokamy jsou vloženy podél páteře, kde se nachází důležitý meridián (dráha rozvádějící vitální životní energii tělem). Váhou (tlakem) těla jsou stimulovány body ležící na tomto meridiánu a tím je podporován tok energie v těle. Cílem je odstranit existující poruchy tím, že se vyrovnají nerovnováhy.

Granát

Granát dodává životní energii, podněcuje nás k aktivitě, podporuje naše nadšení a vytrvalost (dotáhnout předsevzetí k cíli). Podporuje fantazii, nadšení a vytrvalost, posiluje vůli, sebedůvěru, zvyšuje vitalitu a zmírňuje depresi.

V Ájurvédě se užívá jako prostředek na přebytek kaphy a pitty, léčí nemoci z únavy, chudokrevnost. Upravuje zažívání, léčí kožní nemoci, zvyšuje chuť k jídlu a zvyšuje inteligenci, rozjasňuje vnitřní rozlišovací schopnost.

Ve vodě v níž byl uložen l2 hodin, pomáhá při zácpě, plynatosti střev, posiluje játra a tím mírní kožní vyrážky, podporuje životní sílu a 2 litry denně vypité snižují váhu, protože urychlují látkovou výměnu.

Granát dále dodává našemu organismu sílu k regeneraci, k obnově buněk, podporuje tvorbu červených krvinek a upravuje krevní tlak. Zastavuje krvácení, povzbuzuje vitalitu a působí jako sexuální stimulátor. Upravuje hormonální a sexuální poruchy. Léčí srdce, krevní oběh, mozek, játra. Je vhodný i pro děti. Pomáhá při revmatických potížích, bolestech kloubů, při chudokrevnosti. Je harmonizujícím kamenem.