Váš prostor pro dokonalý odpočinek těla a Duše

Celý život mě to táhne k poznání lidského těla, k jeho fungování, ke správným principům pohybu, k doteku, k masážím.

Při studiu Vysoké školy ekonomicko-správní v Pardubicích jsem ale ještě netušila, kam až mě tato moje radost dovede.

Svítat začalo v roce 2015, kdy jsem svůj, prozatím pouze osobní, zájem přetavila v reálnou možnost se svému snu věnovat profesně, a to díky absolvování kurzu “Masér pro sportovní a rekondiční masáže”.

Následovaly další kurzy, které mi pomohly rozvíjet masérskou techniku a porozumět celistvosti/propojenosti lidského těla, utříbit si typ masáží, které chci sama poskytovat a mám vyzkoušenou jejich účinnost.

Já osobně jsem vždy milovala akupresurní reflexní masáž chodidel či dlaní. Chodidla i dlaně představují mapu našeho těla a fascinuje mě, že prostřednictvím jemné tlakové masáže aktivních bodů či plošek můžeme reflexním obloukem ovlivnit činnost vzdáleného orgánu, funkčnost kostí a svalů v těle. Pomáháme ulevit od bolesti, podpořit činnost oslabených orgánů, rozproudit tok krve a energie v těle a celkově navodit pocit pohody a harmonie.

V průběhu života do sebe zcela přirozeně zapadaly i moje další zájmy a vzájemně se začaly doplňovat.

Abych zvládla jak pracovní nasazení při celodenním sezení na kancelářské židli, tak i dvouměsíční túru po Novém Zélandu a sběry ovoce na sadech, rozhodla jsem se o svoje drahocenné tělo pečovat také jógou.

Vyzkoušela jsem celou řadu směrů jógy, ale nejvíce mi k srdci přirostla Iyengar jóga, se kterou jsem začínala. V současnosti se věnuji Ashtanga vinyasa józe, Powerjóze a Hatha józe a dokončuji kurz „Instruktorka jógy“. Věřím, že brzy moje služby v relaxačním studiu Abeceda poznání rozšířím i o lekce jógy.

A právě kombinace jógy a doteku mě přivedla k absolvování kurzu “Thajské masáže” v samotném Thajsku a později také v České republice.

Thajská masáž, thajská jógová masáž, nuad boran nebo také jóga pro líné jsou všechno názvy pro léčebnou metodu založenou na ájurvédské medicíně a józe, která zaručuje úplné uvolnění napětí z celého těla.

Myslím, že dotek, potažmo masáže jdou ke mně i z hlediska povahového. Vždy jsem byla silnější v nonverbálním vyjadřování se, ať už psaným slovem nebo právě dotekem.

Věřím v dotek, v jeho léčivou sílu a napojení se na druhého člověka.

Masáže jsou pro mě radost a jsem vděčná, že mohu masážemi dělat radost i druhým lidem.

 

Moje cesta masérky

Thajská masáž, Praha (2020)

Thajská masáž, Thajsko (2019)

Dornova Metoda a Breussova masáž, Praha (2018)

Reflexologie nohy, Praha (2017)

Baňkování a Moxování, Praha (2017)

Masér pro sportovní a rekondiční masáže, Hradec Králové (2015)

Ostatní: Čínská relaxační masáž zad