Reflexní lymfatická masáž je jemná a účinná metoda čistění lymfatického systému prováděná na nohách, která plnohodnotně dokáže nahradit manuální lymfatickou masáž.

Lymfatický systém se podobá krevnímu oběhu. Je důležitou součástí imunitního systému organismu. Míza při svém toku tělem sbírá a shromažďuje škodliviny, odpadní a toxické látky, likviduje je v mízních uzlinách a odvádí z těla ven.Nadměrné zatížení lymfatického systému se projevuje únavou, sníženou schopností organismu čelit infekčním chorobám a jiným nemocem, otékání nohou, otoky v břišní oblasti i obličeji, zduřením uzlin, celkovým oslabením imunitního systému i psychickým podrážděním.

Lymfatická masáž podporuje pohyb lymfy a tím i přepravu látek v ní obsažených (buněčných zbytků, tkáňových bíkovin, tuků apod.), urychlí čistění organismu a pomůže mu zbavit se škodlivin a vyloučit je z těla ven.

Při reflexní lymfatické masáži je možné pomocí speciálních jemných tahů bříšky prstů na chodidle a nártu povzbudit tok lymfy, či odlymfovat celé tělo případně jeho části.

Lymfatická masáž odlehčí organismu zatíženému nemocí, přemírou škodlivin, či nadměrnou fyzickou či psychickou zátěží a nastartuje nebo podpoří fungování vlastního imunitního systému celého těla. Pohyb a odtok lymfy může způsobit i rozpouštění psychických bloků.

Frekvence ošetření: je dobré přijít alespoň 3x za sebou po týdnu a potom po 14dnech 3-6-9 opakování podle potřeby.

Lymfatická masáž reflexně se doporučuje na:

– posílení imunity

– odstranění otoků a celulitidy

– bolesti a poúrazové stavy pohybového systému

– odstranění škodlivin z těla

– zlepšení celkového stavu při roztroušené skleróze

– prevence onemocnění (dýchací cesty, zažívání vylučování, pohybový systém)

– zlepšení fyzické a psychické kondice

– hormonálních potížích ( PMS, menopauza, šestinedělí…)

– psychických potížích (deprese, neurózy, nespavost, únavy…)

– problémy se zácpou

– celkové ozdravení organismu po prodělaných akutních a chronických onemocněních

Cena: 30 min./ 250 Kč

Info a rezervace: Janette Škorpová – email:skorpovaj@seznam.cz – tel. 606 729 404

www.studio-janette.cz