Medová masáž…  Sladkost, která pomáhá

Med – pro někoho jen pochoutka, kterou si namaže třeba na chleba, pro jiného zázračný lék a podpůrný prostředek. Med se před dva a půl tisíci lety používal k léčení popálenin, pomáhal ale také zkrášlovat…

Dopřejte si trochu detoxikace a regenerace!

Už naše babičky znaly blahodárnou léčivou a regenerační sílu medu. Med má také silné detoxikační účinky. Proč si tedy alespoň jednou za měsíc nedopřát kůru, po které se budete cítit jako znovuzrozená? Pozor však – masáž by měla být prováděna, jestliže má mít ten správný účinek, jen pravým včelím medem přímo od včelaře! Pustíte-li med a ruce maséra na své tělo, začne med působit až do hloubky tkání a vytáhne z nich toxické usazeniny a zplodiny látkové výměny. Tím také dochází k regeneraci organismu a jen tak  jakoby mimochodem při masáži působí masér i na vaše reflexní body a dopřáváte si podobný servis jako při reflexní masáži.

Pod rukama maséra!

Chcete své tělo nechat uvolnit a relaxovat? Teď je ten správný čas! Uvolněte se a poddejte se rukám maséra, které vlévají blahodárnou energii do vašeho těla. Při medové masáži byste měla ležet na břiše. Masér vám voňavý tekutý med speciální technikou vmasíruje do pokožky. Dochází k napětí a podtlaku a medový zázrak vytahuje z těla škodlivé látky, houstne a barví se. Máte tak trochu nepříjemný pocit? Obáváte se, že po masáži zůstanete ulepená? Nemusíte mít strach. Po kůře zůstane na vaší kůži jen troška pěny, kterou masér odstraní vlhkým ručníkem. Medová masáž se většinou zaměřuje na oblast zad a šíje. Zlepší stav a výživu pokožky v oblasti masáže, prohřívá a tonizuje.

Nevěříte? Vyzkoušejte!

Na rozdíl od běžných masáží využívá metodu tzv. pumpování za pomoci medu a tím uvolňuje z těla toxiny. Navíc stimuluje reflexní zóny, oživuje celý organismus, pomáhá odstraňovat vyčerpání a slabost způsobenou napětím a stresem, nervovými poruchami či neklidem, ale i onemocněním a stářím. Civilizační choroby, škodliviny z prostředí, usazování jedů a toxinů, stres a tlak prostředí, usazeniny z léků, potravy a prostředí, které tělo nedokáže zpracovat – zní to možná jako klišé, ale to vše na nás působí. I když nejste zrovna nemocná, sladká masáž vám může vlít energii do žil. Doporučuje se navštívit ji v prvních fázích alespoň 10krát (po aplikaci jednou týdně), pro udržení rovnováhy a tělesné pohody pak stačí dopřát si očistnou kůru jednou měsíčně.

Cena jedné masáže vyjde na 300 – 600 Kč (podle salónu a regionu), délka se pohybuje od dvaceti minut po jednu hodinu.

Pro koho je vhodná?

Medová masáž se doporučuje hlavně lidem, kteří trpí nemocemi kloubů nebo revmatismem, dokáže oživit stresem a nezdravým životním stylem vyčerpaný organismus. Vypořádá se prý také s nespavostí, bolestmi hlavy a trávicími obtížemi.

Vhodná je medová masáž i při vyčerpání či v důsledku stáří, onemocnění, napětí, nervových poruchách a neklidu. Trpíte některými z civilizačních chorob (alergie, revmatizmus, žaludeční a střevní poruchy, chronický únavový syndrom, bolesti hlavy, chronická rýma, nespavost, nervové poruchy, deprese, jaterní, ledvinové a ženské nemoci, pooperační stavy…) – neváhejte a dopřejte si sladkost, která pomáhá! Budete se cítit jako znovuzrození!

Autor: Jana Brožová

Masáž obličeje, krku a dekoltu lávovými kameny

Má blahodárné účinky na regeneraci pleti,celkové uvolnění a relaxaci obličeje,proto patří mezi vyhedávané terapie nejenom u žen,ale i u mužů.

 • proti manuální masáži obličeje má o hodně hlubší účinky na obličej a podkoží.
 • je vhodná pro všechny věkové kategorie a pro všechny typy pokožky.
 • teplé kameny podporují hluboké uvolnění svalů.
 • má také detoxikační účinky. Uvolňuje z oblasti ztuhlých svalů obličeje a z podkoží různé toxiny a odpadní látky, které se podílejí na tvorbě vrásek a procesu stárnutí.
 • eliminuje toxiny, uvolňuje blokády a podporuje lymfatickou drenáž podkoží.
 • napíná pokožku a podporuje její elasticitu, přitom zajišťuje snížení zčervenání kůže při použití tepla a chladu – uzemňuje a harmonizuje energie.

 

Indická masáž hlavy – antistresová

Tato masáž má tu výhodu, že se dá praktikovat prakticky kdekoliv, není ani nutné, aby si masírovaná osoba odkládala oděv.

Tradiční indická masáž hlavy je součástí celostního ajurvédského ošetření. Působí dobře jak na psychickou, tak na fyzickou stránku. Touto krásnou relaxační masáží se zbavíte stresu, bolest svalů i hlavy se zmírní nebo i zcela zmizí a špatné nálady s úzkostí budou ty tam.

Tato masáž má tu výhodu, že se dá praktikovat prakticky kdekoliv, není ani nutné, aby si masírovaná osoba odkládala oděv.

Indická masáž hlavy zahrnuje také oblast šíje, ramen a krku. Jedná se o velmi příjemné techniky, bez použití olejů. Po masáži se budete cítit velmi uvolnění a odpočatí.

Pokud se přidá také jemná masáž obličeje s trochou příjemně vonícího přírodního oleje, bude pocit pohody a klidu dokonalý. Kromě relaxačních účinků má samozřejmě masáž obličeje s kvalitními přírodními oleji i regenerační schopnosti. A to jak na pokožku, tak i na obličejové svalstvo, na které se často zapomíná.

Přijďte si k nám tuto masáž vyzkoušet. Uniknete každodennímu stereotypu a hlavně si

odpočnete, zapomenete na starosti a uvolníte napětí, které dnes zatěžuje prakticky každého.

Ayruvédská masáž

tradiční indický systém léčení, který sahá do roku 1800 před naším letopočtem, využívá terapeutické masáže a kombinuje je s nanášením hojivých aromatických olejů a bylin.

Praktiky a techniky jednotlivých masáží byly sepsány na palmových listech a jako velká vzácnost předávány z mistra na žáka. Její jedinečnost spočívá v použití rostlinných olejů, které se používají samostatně, nebo s příměsí listů, květů, plodů, nebo kůry různých rostlin. Každý olej má své jedinečné vlastnosti, kterých se využívá při léčbě klienta. Ta se odvíjí od konstituce klienta a ročního období.

Klasická ajurvédská masáž bylinným olejem, který proniká hluboko do kůže, stimuluje cévní a lymfatický systém, zlepšuje přísun výživných látek do těla a napomáhá k odstraňování uvízlých toxínů a odpadních látek, uvolňuje tělo i mysl.

Ajurvédská masáž používá olej s léčivými bylinami. Ten slouží:

 • k snadnému proniknutí energie do oslabeného místa
 • k uvolňení napětí ve svalech
 • k potlačení bolesti
 • k obnově výživy na masírovaném místě
 • pro radost krásu a odpočinek

Masáž pomáhá odstraňovat i psychické problémy a deprese.