Parní lázeň je využívána pro dokonalou napářku. Napářka – Výpar napařuje pokožku intenzivním proudem ionizované a ozonem obohacené páry. Ozon má desinfekční a čistící vlastnosti, pleť okysličuje a stimuluje buněčnou výměnu. Díky ozonu se z povrchu odstraňují různé zárodky. Je vhodný i pro léčbu akné.

Ošetřením pomocí výparu je vhodné k tomu, abychom pokožce vrátili svěžest a pružnost. Napařováním získá pleť ideální podmínky k asimilaci a optimálnímu využití aktivních složek obsažených v kosmetických přípravcích. Nepoužívá se při srdečních chorobách, vysokém krevním tlaku.

Pro lokální kosmetické ošetření je používán zvláčňující kosmetický gel, který je určen ke zvlhčení a zvláčnění pleti a k otevření pórů. Po uvolnění a otevření porů dochází k čištění plátěným ubrouskem – tlak nesmí být násilný abychom nepohmoždily kůži.

Během napářky jsou využívány hydroláty – květové vody, které vznikají destilaci siličnatých rostlin, kdy dochází ke vzniku aktivní vody bohaté na bioaktivní látky. Ty vytvářejí na pokožce aktivní hydratační ochrannou vrstvu se zjemňujícími, zklidňujícími a hojivými účinky pro všechny typy pleti, včetně podrážděné a poškozené. Květové vody jsou pravé čisté hydroláty v Bio kvalitě, neobsahující alkohol, rozpouštědla ani přidané parfémy či éterické oleje. Vhodné i pro péči o kojence.