Péče o nohy je velmi důležitá, často však zanedbávaná. Jen málo z nás si uvědomí, jak jsou nohy namáhané, kolik toho denně nachodí a že také potřebují odpovídající péči.

Nabízím profesionální ošetření.  Pedikúra pro ženy i muže.

Pedikúra základní ošetření

Koupel nohou, odstranění zrohovatělé kůže, ošetření mozolů, kuřích ok, zarostlých nehtů. Ošetření nehtové rýhy, úprava nehtů a závěrečné ošetření krémem Cuccio.

Doba trvání 45-50minut

 Spa pedikúra Cuccio

Pedikúrní detoxifikační lázeň Mořské řasy a Tea Tree, která zklidňuje, zbavuje stresu, zjemňuje a obnovuje pokožku.

Pedikúrní změkčovač pokožky Mango a papája pomáhá k dokonalému odstranění otlaků.

Mango – antioxidant bohatý na vitamíny (B1, B2, B3, B6 a C) minerály a proteiny, které vyživují pokožku

Papája – přírodní enzymy odstraňují odumřelou kůži a zároveň pomáhají rozzářit pokožku

Pedikúrní jemný peeling Cukrová třtina a Bambus, který zjemní a hydratuje pokožku

Pedikúrní změkčovač a odstraňovač kůžiček Granátové jablko a AHA kyseliny jemně odstraňuje nepoddajné a houževnaté kůžičky na nohou.

Granátové jablko – bohaté na přírodní antioxidanty

AHA kyseliny – jemně, ale efektivně pomáhají odstranit odumřelé buňky

Masáž speciální masážní emulzí extender Bambucké máslo a Toskánské citrusy, která prodlužuje dobu masáže, vyživuje a zároveň hydratuje pokožku

Bambucké máslo – dokonalé hydratace pokožky

Toskánské citrusy: intenzivní hydratace pokožky s antioxidanty, které neutralizují volné radikály

Závěrečné ošetření: Pedikúrní hydratační krém na paty Arganový olej a Urea pedikúrní krém pro ošetření pat dodává intenzivní hydrataci extrémně suché pokožce

Arganový olej – napomáhá k obnově kožních buněk, obsahuje antioxidanty, vitamíny E a F. Hrubší kůži dodává jemnost a lesk

Urea – zajišťuje intenzivní hydrataci pokožky

Doba trvání 90minut

DetoXsoak

Detoxikace je velmi důležitá pro náš organismus. Jejím účelem je odstranit odumřelé buňky a tkáně,  toxické látky, které se v organismu hromadí v důsledku sedavého způsobu života, z potravin, léků a  v neposlední  řadě z ovzduší. Každý má na výběr jakou cestu zvolit. A proto je tu DetoXsoak.

Vychází z toho, že chodidla mají 500 000potních žláz, které pomáhají odstraňovat toxiny z celého těla. Procedura se skládá ze dvou částí. Každá z nich trvá 15 minut.

Složení bylin v každé lázni DetoXsoak vychází ze starodávné receptury užívané po dlouhá staletí v Asii, k uvolnění těla a relaxaci. Ke zvýšení účinku je přidán síran hořečnatý, objev 21. století v péči o tělo a prevenci nemocí.

Hlavní složky lázně:

  • síran hořečnatý – detoxikuje a odplavuje toxiny z těla
  • citroník pomerančový hořký – působí protizánětlivě a osvěžuje pokožku
  • pelyněk pravý – zbavuje stresu a hydratuje
  • kůra korkovníku amurského – vyhlazuje a obnovuje pokožku

Lymfodrenážní masáž nohou DetoXsouk  je speciální ošetření nohou za pomocí masážního séra, jenž svým složením přispívá k detoxikaci.

Hlavní složky séra:

  • aloe pravá – napomáhá při regeneraci tkání, hloubkově hydratuje a zklidňuje
  • arganový olej – zpomaluje proces stárnutí, hydratuje, regeneruje
  • levandule lékařská – hydratuje, zklidňuje, hojí
  • přeslička rolní – působí protizánětlivě, antirevmaticky, příznivý vliv na kůži, nehty

Doba trvání : 30 minut 

Pedikúra s gelovou modeláží

Základní  pedikúrní ošetření a následná gelová modeláž a  na závěr ošetření krémem Cuccio. Doba trvání 90minut

Pedikúra

Historie

Pravidelná péče o tělo má svou dávnou tradici. V každém případě se datuje několik tisíciletí před Kristem. Hygienická očista těla nebyla rozšířená mezi všechen lid, byla výsadou pouze určitých vrstev.

Ve starověkém Římě a Řecku měla hygiena těla vysokou úroveň. Oblíbeným místem očisty, odpočinku a zábavy se staly lázně. Úroveň hygieny, ale i odívání a obouvání ve středověku byla nízká. Závadná obuv zhoršovala anatomicky tvar nohy a poškozovala její funkci. Lazebníci a ranhojiči věnovali zvýšenou péči nohám. Používali léčebné koupele s přísadami bylin, solí a odvarů.

Na přelomu 19. století se ve Francii, v Německu, začala rozvíjet léčebná péče o lidskou nohu. Ve městech se objevovaly živnosti zabývající se péči o nohy.

Dr. Scholle je zakladatelem moderní pedikúry. Zavedl a rozšířil pedikérská pracoviště po celém světě. Pracovali zde vyškolení pedikéři, kteří ovládali péči o nohy po stránce praktické i teoretické. Doporučovali klientům ortopedické pomůcky, které Dr. Scholle vyráběl. V péči o nohy znamenalo toto spojení teorie a praxe veliký pokrok.

V době Baťových obchodních domů, došlo i u nás k rozmachu pedikúry. V 70. až 80. letech 20. století se péče o nohy zhoršila. Osvěta byla jen velmi malá, ubylo pracovišť pedikúry. Ke zlepšení došlo po roce 1990. Začaly se zlepšovat podmínky pro zakládání nových pracovišť pedikúry. Založena byla Asociace pedikérů České republiky. Ta na svých sjezdech seznamuje členy s novinkami v péči o nohy, pořádají se rekvalifikační kurzy. Péče o nohy se dostala do popředí zájmu pedikérů a ortopedů.