Odličování, příprava a diagnostika pleti
########################################
Odlíčení a příprava pleti současně s konzultací k dalšímu postupu kosmetických úkonů. Odlíčení a ošetření vatovými tampony speciálním pleťovým odličovacím mlékem a pleťové vody, či pleťového tonika. Posuzování pleti a její kritéria – kosmetická diagnostika.

Napařování a změkčování pleti
#############################
**Parní lázeň** je využívána pro dokonalou napářku. *(**Napářka** – Vypar napařuje pokožku intenzivním proudem ionizované a ozonem obohacené páry.)* Ozon má desinfekční a čistící vlastnosti, pleť okysličuje a stimuluje buněčnou výměnu. Díky ozonu se z povrchu odstraňují různé zárodky. Je vhodný i pro léčbu akné. Ošetřením pomocí Vyparu je vhodné k tomu, abychom pokožce vrátili svěžest a pružnost. **Napařováním získá pleť** ideální podmínky k asimilaci a optimálnímu využití aktivních složek obsažených v kosmetických přípravcích. (Nepoužívá se při srdečních chorobách a vysokém krevním tlaku.) Pro lokální kosmetické ošetření je používán zvláčňující kosmetický gel, který je určen ke zvlhčení a zvláčnění pleti a k otevření pórů. Po uvolnění a otevření porů dochází k čištění plátěným ubrouskem – tlak nesmí být násilný, abychom nepohmoždily kůži. Během napářky jsou využívány hydroláty-květové vody, které vznikají destilaci siličnatých rostlin, kdy dochází ke vzniku aktivní vody bohaté na bioaktivní látky. Vytvářejí na pokožce aktivní hydratační ochrannou vrstvu se zjemňujícími, zklidňujícími a hojivými účinky pro všechny typy pleti, včetně podrážděné a poškozené. Květové vody jsou pravé čisté hydroláty v Bio kvalitě, neobsahující alkohol, rozpouštědla ani přidané parfémy či éterické oleje.Vhodné i pro péči o kojence. Květová voda heřmánková Bio Květová voda levandulová Bio.

Peeling
#######
Peeling je částečná exfoliace do vrstvy rohové a je využíván k dokonalému dočištění a vyhlazení kůže. Slouží k důkladnému odstranění odumřelých buněk a k zajištění tvorby buněk nových. K využití je peeling jemný i hrubší.

Ozonizér
########
V kosmetice dochází k řadě pozitivních efektů. Ozon zabraňuje zanícení kůže, má desinfekční účinky a zesiluje odolnost kůže proti vnějším vlivům prostředí. Dochází k intenzivnější látkové výměně, tím se zvýší mikrocirkulace což vede ke zlepšení lokálního zásobování kůže a tím i k markantnímu zlepšení vstřebávání kosmetických preparátů. V kosmetice je dále ozonová terapie používána zejména při regeneračním čištění. Zabraňuje znečištění v pórech a tím i předchází tvorbě komedomů. Zabraňuje rozšíření malých artérií, podporuje všeobecnou regeneraci pokožky a tím i její zvýšení elasticity.

Masáž obličeje, krku, dekoltu a trapézových svalů
#################################################
K masáži je důležité přistupovat individuálně. Masáže jsou prováděny za pomocí bylinných olejů, které mají dobrou vstřebatelnost a jedinečnou vůni. Masáž (Macharáčkova) je jedna z nejúčinnějších výkonů kosmetické péče. Působí dobře na vrásky mimické a vrásky vzniklé únavou. Aktivuje výživu, zvyšuje tonus kůže a prokrvuje ji. Masáž podporuje látkovou výměnu a příznivě zmírňuje únavu, či bolest. Pozitivně ovlivňuje celou nervovou soustavu. K tomu napomáhá tak zvaná aromaterapie, která se provádí za pomocí aromaterapeutických bylinných esencí, které se vtírají během masáže pozvolna do kůže. Další z druhů masáží je masáž zklidňující a masáž pro mastnou aknózní pleť za pomocí pudru s léčivou složkou Septonexu.

Vyživující masáž očního okolí
#############################
Mechanická masáž se provádí za pomocí masážní hlavice, která se aplikuje společně s bylinným gelem, či vhodným krémem pro oživení a uvolnění pleti a svalů mimických. Předchází tvorbě vrásek. Pro zvýšenou citlivost a vnímavost klientky v součastné době je využívána především masáž ruční za pomocí očního gelu pro unavené a podrážděné oči, či gelu určeného pro předcházení tvorbě vrásek.
Pro projasnění a vypnutí pokožky jsou využívány během masáží čisté křišťály, které podpoří nejen energetickou funkci pokožky, ale tak i vyhladí a zpevní korekturu obličeje. Jednou z dalších předností křištálů je propojení duše s věčností Univerza. Čistí a chrání naši auru, odstraňuje blokády bránící průtok energie, veškeré nečistoty a disharmonie duše, prosvětluje naše pocity, myšlenky a představy, nabíjí nás novou životodárnou energií.

Aplikace masek
##############
Pravidelnou aplikací a především vhodným výběrem se zvyšuje prokrvení a odstranění povrchové pokožky. Způsobuje bobtnání buněk rohové vrstvy a zvyšuje turgon. Zároveň vyrovnává nerovnoměrnost kožního povrchu a upravuje činnost mazových žláz. Působí protizánětlivě, stahuje póry a omezuje tvorbu vrásek.

Masáž rukou a plosek nohou
##########################
Tělo disponuje přirozenou formou energie, která pokud volně proudí, pomáhá udržovat optimální zdraví a podporuje úlevu. Tento ideální stav volně proudící energie může být lehce narušen díky jakémukoliv negativnímu podnětu psychického či fyzického charakteru, který vyvolá podráždění a tak se vytvoří nejrůznější symptomy nedostatku pohody. Mezi faktory, které mohou mít negativní vliv na proud energie, patří v nemalé míře moderní uspěchaný styl našeho života. Jemná tlaková masáž s éterickými oleji napomáhá uvolňovat energetické dráhy, a díky tomu dochází ke stimulaci toku energie, a tím se nerovnováhy v těle vyrovnají a tělo se uvede opět do rovnováhy.

„Jsme součást všeho a vše je součástí nás“

Čakry jsou energetická centra v našem těle, jejichž funkcí je přijímat, přeměňovat a rozvádět nejrůznější druhy energií…
První čakra – základní – nás spojuje s fyzickým světem. Převádí vesmírnou energii na tělesně pozemskou rovinu, kdy touto čakrou proudí energie Země do celého našeho systému Do působnosti této čakry patří všechny základní individuální i všeobecné požadavky života. Elementem této čakry je Země, smyslem čich.
Druhá čakra je centrum původních, nefiltrovaných emocí, sexuální energie a tvořivých sil. Je přiřazena elementu vody, ze kterého povstává vše živé, voda oplodňuje a nechává vznikat život nový. Smyslem této čakry je chuť
Třetí čakra solar-plexu představuje naše slunce, naše centrum síly. Tudy přijímáme sluneční energii, která kromě jiného vyživuje éterické vibrační pole a tím dodává vitalitu také tělu fyzickému a udržuje ho. Je to oblast, ze které vychází z našeho těla emoční energie. Odtud jsou řízeny naše mezilidské vztahy, sympatie a antipatie.Elementem této čakry je oheň, smyslem zrak.
Čakra srdce vytváří střed systému čaker. V ní se spojují tři spodní fyzicko-emoční centra se třemi horními duchovními. Úloha čakry srdce je sjednocování skrze lásku a city, to naznačuje nestálost srdce, kontakt, dojetí, přijímání dotyků, bytí v dotyku s věcmi a vnímání krásy.Elementem je vzduch, smyslem hmat.
Pátá čakra – komunikace našeho vnitřního života s vnějškem se odehrává převážně mluveným slovem, ale i gesty, mimikou a uměleckými projevy -hudba, malířství, výtvarné umění, tanec.Elementem této čakry je nositel zvuku Eter, smyslem sluch. Přes krční čakru vyjadřujeme všechno co v nás žije – náš smích, pláč, naše pocity radosti i lásky stejně jako strachu a vzteku, naše úmysly, přání, myšlenky a názory, a naše vnímání vnitřního světa.
Šestou čakrou se dovršuje vědomé vnímání bytí. Je to sídlo vyšších duchovních sil, intelektuálních schopností rozlišování, paměti a vůle, na tělesné úrovni nejvyšší řídicí centrum centrálního nervového systému.
Sedmá čakra je pramenem a výchozím bodem pro projevy energií všech ostatních čaker. Zde jsme spojeni s božským Bytím bez vlastností a tvaru, které v sobě však všechny tvary a vlastnosti neprojevené obsahuje. Odtud začala naše cesta životem a sem se zase vrátíme na konci našeho vývoje.

Reiky
#####
Reiki je vesmírná, životodárná energie, prastará celostní forma léčení těla, mysli i duše na všech námi lidmi dostupných úrovních. Ovlivňuje nejen důsledek, ale i příčinu nemoci, jak na úrovni psychické tak i fyzické. Životní energie živí orgány, buňky těla a podporuje je v jejich vitálních funkcích. Reaguje na pocity a myšlenky. Pokud je toto plynutí narušeno, dochází ke snížení funkce jednoho či více orgánů fyzického těla. Reiky léčí tím, že plyne zasaženými částmi energetického pole, nabíjejíc je pozitivní energií. Dosažením zvýšení vibrační hladiny energetického pole je negativní energie naředěna a vytlačována z těla ven.

MeineBase, Zásadito
###################
Minerální péče o tělo.

Zásaditá masáž bylinnými pečetěmi a drahými kameny
##################################################
Tato masáž byla vyvinuta v německé firmě P. Jentschura, která se zabývá činností v oblastech zásadité péče o tělo a výroby zásadotvorných potravin.

Firmu Jentschura International GmbH založil v říjnu 1993 průmyslový obchodník, drogista, knižní autor a přírodovědec Peter Jentschura se svojí matkou Margarete a svým synem Robertem.

Jedná se o speciální bylinnou tepelnou masáž s 12 druhy bylin a zásaditým peelingem (mořská sůl s namletými drahokamy), která má svou nezaměnitelnou funkci v oblasti detoxikace a regenerace.

Masáže se provádí speciálními tahy s teplými vlhkými pečetěmi, kde vyvážená směs bylin slouží jako rozpouštěč toxinů a proplachovač buněk. Kyseliny a jedy z kůže se také vylučují díky zásadité tepelné rostlinné šťávě a tím dochází k detoxikaci a uvolnění nevylučitelných zbytků látkové výměny.

Nezaměnitelná kombinace bylin, zázvorového oleje, mořské soli s namletými drahými kameny dává masáži blahodárnou účinnou pomoc při udržování čistého těla, zdravého organismu a napomáhá dosáhnout rovnováhy těla i duše.

Doporučená kůra je 3 až 4x v měsíci, dle potřeby očisty těla.
Pro podpoření detoxikace je součástí kůry zásaditá sůl 8,5 pH pro domácí koupel a bylinný čaj 7×7 v homeopatickém dávkování.
Doporučená doba pro další detoxikační kůry je po 4-6 měsících.

Byliny a jejich význam
**********************
– Bříza – čistí krtev
– Fazole – utišuje křeče
– Brutnák – podporuje vylučování
– Kostival – hojivé, podporuje tvorbu nových buněk
– Podběl – protizánětlivý, zklidňující
– Mochna husí – vtišuje křeče, zklidňující
– Malina – podporuje pocení a odstruskování
– Chmel – uklidňující, uvolňující
– Kerblík- uvolňuje blokády
– Levandule – uklidňující, uvolňující
– Rozmarýn – prokrvující a podpora krevního oběhu, utišující křeče
– Přeslička – hojivý, čistící pokožku

„Rostlinnám byla dána velká síla, drahým kamenům byla dána síla ještě větší.“
– Achát – mozková činnost, pomoc při zánětech, očista pleti
– Karneol – regulace krevního oběhu a trávícího traktu, látková výměna, prokrvení
– Citrín – látková výměna, funkce žláz, očista krve a střevního traktu od nečistot a jedů
– Chrysopras – regulace krevního oběhu, očista cév, podpora činnosti jater, funkce žláz, alergie
– Chalcedon – imunní systém, regenerace organismu, podpora funkcí žláz
– Saphír – očista krve, ledvin, žlučníku, vedlejších dutin, očista pleti
– Křišťál – silný zesilovač energie, čistí a chrání auru, zajišťuje klidný spánek
– Onyx – posila imunitního systému a zraku, porucha rovnováhy, léčba sluchu

Zásaditý peeling obličeje a dekoltu
###################################
Peeling s hydrofilním olejem a solí MeineBase je jemný, účinný a vhodný pro všechny druhy pleti. Zbavuje pokožku usazených odpadních látek. Díky jemnému tření dochází zjemnění pokožky, odstranění odumřelých buněk a detoxikaci.

Zásaditá vliesová maska
#######################
Zásaditá aplikace roztoku s hodnotou pH 8,0 – 8,5 podporuje přirozené vylučování kyselin a jiných škodlivých látek přez mazové a potní žlázy. Maska má nejen čistící a oživující účinky, ale dodá zároveň pleti omlazující sametový vzhled. Ošetření je vhodné nejen při podráždění pleti, alergiích a akné, ale také pro regeneraci a hydrataci pokožky.

Tradice
#######
Již v době starých Egypťanů a v antickém Řecku a Římě byla tělová péče zásaditá. V těchto dobách se +wqk ošetření těla používala jedlá soda, mléko a zásadité mýdlo. Také se jako zásaditá péče používaly Omas tvarohové obklady. Dříve byla dokonce veškerá péče o seniory prováděna s tekutým mýdlem s hodnotou pH převyšující 9,0. Ve starších dobách japonské a mexické kultury se dokonce tradicí staly koupele trvající několik hodin, které jsou zde ještě dnes praktikovány pro blaho těla a mysli. V osvědčené tradici zásadité tělové péče stojí koncentrovaná sůl do koupele MeineBase s hodnotou pH 8,0 – 8,5 podle počáteční hodnoty pH a tvrdosti tekoucí vody.

Zásadito-minerální koupelová sůl
################################
Zásaditá tělová péče s optimální hodnotou pH koupelové vody pH 8,5.

Příprava
########
Doporučujeme teplotu vody cca 36-37°C. Doba koupání by měla být nejméně 30 minut, ideální je délka 45-60 minut. Na koupel celého těla potřebujeme 1-3 polévkové lžíce soli, na sedací koupel je třeba 1 vrchovatá lžíce. Na koupele chodidel, obklady a výplachy je vždy třeba 1 vrchovatá čajová lžička koupelové soli.

Zůstaňte věrní zásadité péči – tradici staré 10 000 let!
########################################################
MeineBase ovlivňuje blahodárné čištění a samopromašťování pleti a daruje jí dokonalou hebkost. Obsahuje obzvláště hodnotné a velmi jemně pomleté drahé kameny achát, karneol, citrín, chrysopras, chalcedon, safír, křišťál a onyx. MeineBase solný koncentrát je nesmírně úsporný při použití. Během koupelí se v pravidelných desetiminutových intervalech masírujte kartáčem. Tím dochází k podpoře prokrvení a povzbuzení. Teplé zásadité koupele jsou blahodárné pro tělo a mysl v chladných ročních obdobích. Osvěžující zásadité koupele celého těla nebo chodidel aktivují a regenerují naše tělo v teplých měsících.

Relax head massager
###################
Je nástroj, pomůcka pro povzbuzení těla i mysli. Jeho původ pochází od australských domorodců, kteří ho využívali k celkovému odpočinku a sexuální stimulaci. Je využíván především k masírování akupresurních bodů na hlavě, kdy dochází k celkovému vnitřnímu uvolnění napětí kůže, ke stimulaci krevního oběhu v pohožce hlavy. Odstraňuje napětí a přetlak, napomáhá k růstu vlasů a celkové relaxaci.

Energetické koupele
###################
AKUPRESURA
**********
Jejím základem jsou meridiány (tj. dráhy rozvádějící vitální životní energii tělem), kdy tlakem speciálních bodů je stimulován tok energie. Cílem je odstranit existující poruchy toku energie tím, že se vyrovnají nerovnováhy.

Zaměřili jsme se na body, které jsou na meridiánu močového měchýře (podél páteře) a na kterém se nacházejí jednotlivé akupresurní body orgánů v těle.

Drahokamy jsou vloženy podél páteře, kde se nachází důležitý meridián (dráha rozvádějící vitální životní energii tělem). Váhou (tlakem) těla jsou stimulovány body ležící na tomto meridiánu a tím je podporován tok energie v těle. Cílem je odstranit existující poruchy tím, že se vyrovnají nerovnováhy.

Léčivý vliv kamenů
******************
Terapie drahými kameny je stará jako lidstvo samo. Terapie se prováděla nejrůznějšími způsoby. kameny se používali ve formě prášku, užívaly se jako léky či tablety, nebo se ponořili do vody, která se pila nebo se v ní koupalo. Přikládaly se na rány, aby zastavily krvácení. Nejjemnější terapií bylo využívání vibrace těchto kamenů přikládáním na čakry. Přírodní vědy a mnoho dalších už dávno dokázaly, že téměř všechny věci tohoto světa na sebe vzájemně působí, protože vše je v podstatě vibrace. To, co vidíme, slyšíme, můžeme nějak vnímat, i to, co se našim fyzickým smyslům jeví jako pevné látka, jsou v podstatě vibrace o různých frekvencích. Vibrující těleso tak může působit na jiné, které je k tomu vhodné svou stavbou, a tak se jejich vliv spojí… vibrace se dostávají do vzájemné “rezonance”, kdy každý kámen vibruje svým zvláštním způsobem. Tato vibrace odpovídá různým obrazům nemocí tělesné nebo duševně-duchovní povahy. Aura kamenů slouží jako ladící prostředek drah jemného těla, kameny měnící vlastnosti aury jemného těla, uzavírající cesty, které přinášejí neštěstí a otevírající dráhy k možnostem novým.

Granát
******

Dodává životní energii, podněcuje nás k aktivitě, podporuje naše nadšení a vytrvalost (dotáhnout předsevzetí k cíli). Podporuje fantazii, nadšení a vytrvalost, posiluje vůli, sebedůvěru, zvyšuje vitalitu a zmírňuje depresi.

V Ájurvédě se užívá jako prostředek na přebytek kaphy a pitty, léčí nemoci z únavy, chudokrevnost. Upravuje zažívání, léčí kožní nemoci, zvyšuje chuť k jídlu a zvyšuje inteligenci, rozjasňuje vnitřní rozlišovací schopnost.

Ve vodě v níž byl uložen l2 hodin, pomáhá při zácpě, plynatosti střev, posiluje játra a tím mírní kožní vyrážky, podporuje životní sílu a 2 litry denně vypité snižují váhu, protože urychlují látkovou výměnu.

Dále dodává našemu organismu sílu k regeneraci, k obnově buněk, podporuje tvorbu červených krvinek a upravuje krevní tlak. Zastavuje krvácení, povzbuzuje vitalitu a působí jako sexuální stimulátor. Upravuje hormonální a sexuální poruchy. Léčí srdce, krevní oběh, mozek, játra. Je vhodný i pro děti. Pomáhá při revmatických potížích, bolestech kloubů, při chudokrevnosti. Je harmonizujícím kamenem.

Křišťál
*******

Je univerzální, nejúčinnější léčivý krystal na světě.Je to velmi silný zesilovač energie, jenž energii pohlcuje, uvolňuje a reguluje, uvádí ji do naprosté harmonie.Negativní energii odebírá a pozitivní nás nabíjí..Čistí a chrání auru, zajišťuje klidný spánek. Jeho očistnou léčivou energií povzbuzuje psychiku, jasnozřivost, samostatnost, pomáhá sebezdokonalení. Křišťálová voda se doporučuje při kožních nemocech a popáleninách. Voda se pije na lačný žaludek ráno a před každým jídlem.Křišťál symbolizuje světlo na Zemi.

Růženín
*******

Svou růžovou barvou v nás probouzí cit něžnosti, mírnosti a přátelství. Jeho vyzařování je jako něžný dotek, pod nímž se naše srdce uvolní, získá opět důvěru a pozvolna se otevře.Rány srdce, které vznikly tvrdostí, hrubostí, odmítnutím nebo nevšímavostí našich bližních v průběhu našeho života, se pod jeho ochranou zacelí. Probouzí v nás citlivost a vnímavost pro umění, oživí v nás fantazii, inspiraci a duševní tvořivost. Svými měkkými vibracemi obklopuje duši. Učí nás trpělivosti při řešení problémů. Napomáhá odpouštět – nám samotným i ostatním.

Relaxační hudba – terapie hudbou
********************************
Hudba v nás vyvolává nálady, pocity a emoce, člověk ji vnitřně prožívá a poslech hudby v nás nastartovává určité psychické a somatické procesy, které lze využívat k léčení. Léčebný efekt zvuku a hudby byl znám už od nepaměti, používal se jako magický prostředek šamanů v boji proti nemocem a úzkosti. Hudba má dar proniknout do hlubších sfér lidské psychiky než například lidské slovo. Oddejme se této její schopnosti a nechme se hudbou hladit, hýčkat, nechme v ní rozplynout naše trápení a stresy, vylaďme se do pozitivna.

Epilace – depilace
******************

Epilace je trvalé odstranění chloupku z povrchu kůže a vlasového folykulu. Depilace je dočasné odstranění chloupku z povrchu kůže a z vlasového folykulu. Ošetření pokožky je nutné před i po zákroku, kdy se nanesl pro odstranění chloupku z povrchu kůže teplý depilační vosk. Na závěr se nanáší desinfekční prostředek.

Barvení řas a úprava obočí
**************************
Barvení řas a obočí je samostatný kosmetický úkon. Této služby využívají nejen dospívající mladé ženy.