Rebozo opečování je masáž prostřednictvím dlouhého šátku zvaného rebozo a je prováděna v pohodlném oblečení vleže na zádech pomalými houpavými pohyby.

Jedná se o velmi jemnou techniku, uklidňující, relaxační a pečující, která výborně uvolňuje celou páteř, pánev, odblokovává SI skloubení (skloubení pánve a křížové kosti) a tonizuje svaly, vazy a fascie v celém těle.

Houpavý pohyb účinně uvolňuje i ztuhlost hluboko uložených svalů, pánevního dna a bránice. Vyplavují se při ní hormony štěstí a stimuluje se krevní oběh. Masáž je vždy přizpůsobena individuálním potřebám a je vhodná pro kohokoliv.

Rebozo masáž se používá již mnoho let v indiánských kmenech, kde se tato technika dědí z generace na generaci. Masáž Rebozo může být  použita během těhotenství, ale také v prvních týdnech po porodu, pokud nejsou žádné komplikace. Díky jemným pohybům reboza, kolébání a strečinku  se uvolňuje napětí v celém těle, v děložních  a pánevních vazech. Masáž dává ženě pocit lehkosti v těle. Houpavé pohyby působí příznivě i na miminko.  Navíc je masáž velmi relaxační, přináší ženě klid a uvolnění. Rebozo ženu otvírá energeticky, harmonizuje její svaly a celé tělo, stimuluje její krevní oběh. Masáž také udržuje dítě ve správné pozici, což vede ke snadnějšímu porodu. Napomáhá při otocích, bolestech hlavy, migréně, potížích s krční a bederní páteří, uvolňuje pánev a dolní část zad, je nápomocná při otocích a pocitu těžkých nohou, při neplodnosti a bolestivé menstruaci.

Po porodu se může pokračovat s rituálem zavinování , která pomůže ženě uzavřít porod. Rebozo ji navrací zpět do fyzického a energetického těla. Je to překrásný rituál na počest matky, která dala život nové bytosti.

Ženy v Mexiku používají rebozo neboli šátky po stovky let. Jedná se o posvátný oděv, který každodenně mají ženy na sobě, kvůli teplu, nošení věcí, podpoře dělohy v  těhotenství, masáži. Mexické porodní asistentky jej mají jako pracovní nástroj v těhotenstvi, u porodu a po porodu.

Rebozo je národním kulturním dědictví Mexika, nejen pro svůj význám v oblasti porodnictví a porodních babiček, ale také pro svou sílu a energii vetkanou do těchto krásných látek.

Cena za 1 ošetření v délce 60 až 90 minut je 1.500 Kč.

Objednávky a případné dotazy prosím pište na milam28@seznam.cz nebo volejte na 605147812.

Těším se na vás

Mila Bohunická