Salsa – temperamentní, hravý a podmanivý tanec s rafinovanými figurami, který se těší stále větší oblibě po celém světě. Vychutnejte si kurzy kubánské salsy ve velkém sále relaxačního centra ABECEDA POZNÁNÍ na Malém náměstí v Hradci Králové.

Kurzy na sebe pravidelně navazují. 

Rozpis výuk najdete na stránkách: www.salsahk.cz

Salsa znamená v překladu pikantní omáčka a tento název ji opravdu vystihuje. Salsa vznikla na základě motivů, kubánských, afrických, španělských a portorikánských tanců. Díky této směsici stylů v ní každý nalézá něco zajímavého.

Za kolébku salsy lze označit Portoriko a především Kubu. Za hudební páteř salsy je pak považován kubánský Son.

O salse se říká, že je tolik různých stylů kolik lidí jí po světě tančí, tanec u kterého vám vlastně nikdy nedojdou kroky.

O nás

David se několik let věnoval soutěžnímu tancování latinskoamerických i standardních tanců, Andreu zase učaroval step. Spolu tančí kubánskou salsu od roku 2003.

Většinu vědomostí získali a stále prohlubují u uznávaného kubánského lektora Mandy Valdése, působícího v Praze nebo na mezinárodním pražském Bacardi salsa festivalu.

Atmosféru těchto tanců měli také možnost načerpat při návštěvě Dominikánské republiky a kolébky tohoto tance, Kuby.

Co nás baví

Na salse nás oslovuje především kubánská hudba, plná nápaditých rytmů, temperamentu a radosti. Tanec je pak stejně jako hudba plný svobody a improvizace, je to zábavná hra, která nás nabíjí energií.

Informace o kurzech a objednávky

David Jonáš