Zápisník myšlenek

Zdravíme vás,

díky této době se Paramahamsa Sri Swami Vishwananda lidem velmi přiblížil tím, že nyní poskytuje ONLINE DARŠANY…můžete zažít požehnání z pohodlí vašeho domova!

Více na…

  • všechny akce na facebooku:
    https://www.facebook.com/bhaktimargacz
  • všechny akce na webu:
    https://www.bhaktimarga.cz/
  • kalendář s daršany:
    https://events.bhaktimarga.org/
  • postup po registraci daršanu, před daršanem:https://www.bhaktimarga.cz/jak-se-pripojit-na-online-darsan/

Není nutno registrovat členy společné domácnosti samostatně, pokud sedí u jedné obrazovky a kamera je bude všechny zřetelně snímat, aby byli všichni viditelní během požehnání, stačí jedna registrace, tj. až 1000 domácností má příležitost obdržet toto požehnání.

Pro účely registrace na daršan je nutné mít předem založený účet na stránkách Bhakti Margy International. Váš účet založte („Create an account“) zde: https://www.bhaktimarga.org/bm/user

Případné dotazy na: shree@bhatimarga.cz

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

VIDEOZÁZNAM

Aktivace a harmonizace aurického pole

https://drive.google.com/file/d/1YD8UVfuSEdQ_IW47eHybcRpXyy3s-wd6/view

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

AUTORSKÉ ČLÁNKY

Zkoumání energetické hodnoty potravin s pomocí kyvadla a tabulky

Můj přítel je veliký obdivovatel naší krásné planety. Aby co nejméně zatěžoval přírodu, konzumuje dlouhodobě téměř výlučně rostlinnou stravu, pokud možno z domácích zdrojů, bez chemických přísad, s certifikací bio. Snaží se tím podporovat udržitelnost života zde na Zemi.

Strava bylo jedno z velkých témat, o němž jsme často diskutovali. Uvědomovali jsme si oba, jak je důležité, aby člověk přemýšlel o tom, co vše přijímá a dává do sebe. Ať už jde o jídlo, nápoje, ale třeba také o informace. Měli bychom být zodpovědní sami k sobě a tím i k ostatnímu životu kolem nás.

Napadlo nás tedy srovnat kvalitu potravin z energetického hlediska a jejich vibrací. Použili jsme k tomu z časopisu Ve hvězdách Bovisův biometr francouzského fyzika Alfréda Bovise, který byl otištěn v roce 2016 v čísle 73. Biometr slouží k testování kvality a energetického potenciálu potravin pomocí kyvadla. Rozděluje přitom potraviny na jedy, poživatiny, živiny a léčivé substance. Neutralita je označena prostě jako potravina. S touto vibrační hodnotou nám potravina sice neuškodí, ale tělo z ní nezíská dostatek energie.

Testovali jsme potraviny certifikované jako bio, potraviny z vlastních zdrojů a z nákupních řetězců. Zkrátka vše, co nám přišlo pod ruku a co jsme konzumovali my, nebo někdo z okruhu našich známých. Občas jsme testovali i hotové jídlo, které jsme uvařili převážně z potravin zakoupených s bio certifikací. Pro srovnání jsou v tabulce zařazeny i potraviny, které jsou považovány za běžné, nebo ne zrovna zdravé.

Z výsledku testů je zřejmé, že je většina kupovaných potravin vibračně neutrální, tedy nám nijak neuškodí, ale nic z nich pro sebe nezískáme. Projdou naším trávicím traktem bez toho, aniž by zanechaly pro tělo přidanou hodnotu v podobě energie, která souvisí i s naší imunitou. Vibračně výše z toho vyšly potraviny s certifikací bio a potraviny z vlastních zdrojů, tedy ze zahrádek. Některé druhy potravin jsou podle Bovisova biometru skutečnými léčivými esencemi. Vibračně nejvýše z toho jednoznačně vyšel česnek z přítelovy zahrádky, chlorella a zelený ječmen, potom domácí kysané zelí, řapíkatý celer, červená řepa, doma vyrobené ghí z bio másla, kešu ořechy a voda ze studánek. Nejhůře, podle našich měření, na tom energeticky byly běžně dostupné jogurty, a to napříč spektrem různých výrobců, ty spadly do škatulky poživatina. Jed jsme mezi potravinami naštěstí nezaznamenali žádný.

Pro mne osobně je k tomu všemu ještě velmi důležité to, čemu říkám napojení na sebe, naslouchání vlastnímu tělu a vlastní intuici, a to i ve stravě, například pokud jde o momentální chutě na určitý druh stravy, její množství a dobu, kdy potravu přijímám. Občas jsme zkusili testovat i vhodnost potravin individuálně pro sebe. Každá potravina, i když je obecně vibračně na vysoké úrovni, nemusí být totiž vhodná pro konkrétní osobu vzhledem k jejím momentálním potřebám, energetickému či fyziologickému nastavení, nebo jeho výživovým potřebám.

Z pohledu stravy je jednou z největších zátěží současnosti nadměrná konzumace masa a podle informací, které k nám již několik let přicházejí a dnes se i vědecky potvrzují, jde o jeden z aspektů redukce populace. Ta není ve svých současných nárocích na planetě dlouhodobě udržitelná a také pandemie může být jedním z nástrojů ke zpětnému nastavení stability ekosystému. Ač sami sebe přesvědčujeme o naší výlučnosti v rámci ekosystému, také i my podleháme přírodním zákonům.

Proto jsme se s vámi rádi podělili o tuto naši zkušenost a věříme, že to pro mnohé z vás bude inspirací právě teď v období přetrvávajícího náročného stavu společnosti zamyslet se nad tématy, která spolu úzce souvisí, jako je strava, naše osobní zdraví, ochrana přírody a zodpovědnost k dodržování přírodních zákonů.

Motto: „Pokud děláte něco ve prospěch Země, Země bude dělat něco pro Vaše dobré bytí.“ – Thich Nhat Hanha.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Vybrané potraviny s nejhorším a nejlepším hodnocením

Poživatiny: Jogurt Florian, Jogurt choceňský, Jogurt Jogobela, Pivo Pardál, Sýr Niva.

Potraviny: Bagetka (Lidl), banány, citróny, čočka, Gouda sýr (Madeta), žitný chleba (Lidl), krabí tyčinky, kukuřice vařená, loupák, rohlík bílé pečivo, Máslo opočenské, mandarinky, šlehačka ve spreji, Rýže Basmati, turistický salám (Davelské uzeniny), vepřové maso ve vlastní šťávě (konzerva), vajíčka (průmyslový chov).

Potraviny +: bio blumy (Lidl), bio citróny (Lidl), čerstvý salát, čokoláda 85%, hrušky (domácí zdroj ze zahrady), Bio Jogurt Natur Promis bez laktózy, Matjesy kořeněné v oleji, Mléko ovesné bio, Párky v nálevu, Rajčatový protlak, Sojový pudink, Zakysaná smetana.

Živiny: Actimel, Bramborový salát (Lidl), brambory (domácí zdroj ze zahrady), Camember (Lidl), cibule, červená čočka, Hamánek pro děti, paprika čerstvá (Albert), pomeranče, Rybí prsty mražené (Nowaco), vajíčka (domácí chov), špenát mražený (Nowaco), Tofu (Lidl a Albert), Knedlík v prášku (Amylon), Smetana bio.

Živiny +: banány bio (Lidl), Mandlové mléko (Albert), hroznové víno bio (Lidl), Máslo bio (Lidl), Gouda bio (Lidl), jablka bio (Lidl), sušené fíky bio (DM drogerie), čočková polévka (vlastní vaření).

Léčivé substance: celer (domácí zdroj ze zahrady), Ghí z biomásla, jablka bio (domácí zdroj ze zahrady), Kešu ořechy bio (Lidl), kysané zelí (domácí výroba), česnek (domácí zdroj ze zahrady), Špenát bio (Lidl), Chlorela (Green Ways), Ječmen dětský – jahoda (Green Ways), Vegi tablety – suplement (VEG 1), Sýr vegan bio, mrkvová polévka (vlastní vaření), řapíkatý celer, voda ze studánky (studánky Dachov a Rodov).

Věra Kloučková, terapeutka a asistentka pedagoga
Publikováno v časopisu Ve hvězdách

Upozornění: sada tabulek pro práci s kyvadlem je k dostání za 280 Kč na e-mailu: info@astrolife.cz nebo na telefonním čísle +420 777 157 435.

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk

Tabulka Potravin Bo

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Posvátná geometrie v nás reaguje na vibrace planety

Od poloviny roku 2019 mne zaujaly změny, které jsem začala pozorovat v bioenergetických polích a čakrách lidí, kteří vyhledávají moje služby. Ráda bych Vás teď se svými postřehy seznámila. Vycházet budu ze svých poznámek, které jsem za tu dobu nashromáždila.

Při své práci se věnuji mimo jiné i tomu, co se by se dalo nazvat aktivací energetického pole, nebo také harmonizací čaker. Jde o techniku práce s elektromagnetickým polem člověka skrze propojení jeho, moje a Univerzálního pole.

Proces si řídí aktivované pole pokaždé samo, protože nejlépe ví, co jeho majitel aktuálně potřebuje. Používám kovové kyvadlo, jak já říkám, k přepisu plusů na mínusy a mínusů na plusy, ale spíše jde o nastavení tzv. nulového bodu v prostoru jednotlivých čaker a tím k aktivaci a harmonizaci proudu energie v čakře, jako když vypneme a zapneme přístroj, který náhle přestal fungovat. Následně pracuji ještě s jemněhmotnými těly. K tomu už používám vlastní ruce a jejich citlivost, své vnímání a vedení odkudsi ze Zdroje, nebo z pole klienta… Zkrátka intuici a vyšší vedení (Ruce světla).

Procesem aktivace biopole člověka a jeho harmonizací začne tělem proudit dostatek energie a znovu se tak nastartují samoléčící schopnosti fyzického těla, jemuž jsou energetická těla jakousi předlohou. Jako zásadní vnímám při procesu aktivace nejen harmonizaci energetického systému, ale napojení klienta sama na sebe, tedy propojení mezi jeho 3. a 7. čakrou pro plné vnímání sebe sama a vlastního fyzického těla. Dále to, čemu říkám otevření systému, což je jakési překonání či spíše zklidnění dotyčného obranných reakcí a blokací a propojení všech vrstev a částí, které celý systém obsahuje (čakry, meridiány, jemněhmotná těla, apod.).

Toto vše je velmi důležité pro příjem energie z vnějšku i pro vlastní vnitřní vyzařování. Všechna elektromagnetická pole na sebe neustále vzájemně působí, ať už jde o blízkost jiného člověka, prostředí, v němž se každý den pohybujeme (práce, domov, město), krajinu či přírodu kolem, nebo například počasí. To vše s námi neustále komunikuje a pokud je naše pole stabilní, energeticky silné a dobře uzemněné, pak jsme v harmonii se sebou i s okolím. Tohle je cílem mé práce, vyladit pole lidí, aby byli stabilní a mohli svobodně kráčet a bezstarostně tvořit.

Teď k pozorovaným změnám v elektromagnetických polích a čakrách. Všimla jsem si, že zatímco dříve proudila energie v čakrách ve spirálách, jež procházely vrstvami jemných těl, v současnosti jde spíše o pulzace ven do těchto jemných těl a dovnitř fyzického těla. Energie vytváří přitom v čakrách symboly posvátné geometrie, spíše než jen samotný proud spirály. Možná jde o jev, který provází vibrační vzestup těl, a to jak hmotných, tak nehmotných, v návaznosti na vibrační vzestup planety v rámci procesu, kterému obecně říkáme transformace. Při záměrech, pokud je jich vůbec zapotřebí, se pozornost obrací ke zdravým a harmonickým částem v systému, které pak slouží jako předloha pro ty části elektromagnetického pole, jež v harmonii nejsou, a k vnitřním přirozeným zdrojům bytosti. Těla jsou potom daleko více inteligentní a snáze spolupracují se Zdrojem a rychleji se ladí. Celý proces se tak zkracuje a zintenzivňuje.

Nové bytosti inkarnující se v současné době na Zemi, tedy děti, které se rodí od počátku roku 2020, budou mít zřejmě už zcela nový druh energetického systému. Zcela laicky popsáno, čakry budou slité do kanálu, nebudou už tolik oddělené, pravděpodobně nebude nutné, aby jednotlivé čakry předpřipravovaly energii pro zpracování fyzickému tělu, protože nově zrozené bytosti budou už vibračně uzpůsobeny nové vysokofrekvenční energii přicházející v současnosti na planetu. Fyzická těla nových bytostí budou schopna pojmout daleko více energie než těla naše. Současně ale budou daleko hyperzenzitivnější a tudíž citlivější na čistotu energií v prostředí, v němž budou žít, což je ostatně už vidět u některých současných dětí. Bude proto zapotřebí doplňovat některé složky k jejich uzemněnosti, například různými esencemi z přírody (kameny, rostliny, vůně apod.). Můžeme v tom snad spatřovat i jakousi naději, že budoucí již vědomá a poučená generace bude daleko více dbát na čistotu a ochranu zdrojů planety, než jsme to dělali my. Jednoduše proto, že by v tak znečištěném prostředí dlouho nepřežila. Jde o jakýsi novodobý proces evoluce a návratu zpět k přírodním zdrojům a spolupráci s Matkou Gaiou.

Vše, co jsme doposud tvořili, nedělali jsme jen pro sebe, ale svými Aha momenty, prací na sobě, očistou rodů a pochopením souvislostí, či psychosomatiky, jsme vytvářeli zápisy do kolektivního vědomí lidstva v rámci Jednoty společenství bytostí, jimž říkáme člověk. Je třeba si ale uvědomit, že tyto informace a změny, které vznikají přepisem v energetických polích a jejich harmonizací, tvoříme též pro bytosti bez těla, které možná budou v rámci svých vesmírů hledat v budoucnu nové domovy, nebo i pro čerstvé mladé duše, připravené k inkarnaci zde na Zemi, jež ale doposud nemají žádnou inkarnační zkušenost ze života v těle nebo ve hmotě. Jsme tady možná vyslanci a průzkumníci pro celý Vesmír, pak tedy, prosím, žijme a tvořme tak, abychom zanechali svým nástupcům tento svět v lepším stavu, než jaký jsme jej od svých předchůdců obdrželi.

Věra Kloučková, asistentka pedagoga, manuální terapeut a očista aurického pole
Publikováno v časopisu Ve hvězdách

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Kvalita našeho života se odvíjí od našich traumat z dětství

Vzorce a šablony nás nutí žít život, který žijeme a který mnohdy nechceme. A ať už jsme Petr nebo Pavel, Barča nebo Anča, ať máme dobré nebo špatné dětství, vyrosteme ve zlaté kleci, či v těžkých sociálních podmínkách, jsou tyto vzorce stále stejné. Vychází totiž ze základních strachů, které nás životem provázejí a ty máme všichni totožné.

Jde o strach ze smrti, strach z opuštění a strach z nepřijetí. Podepisují se na nás zkrátka traumata, která si nahráváme už v prenatálu, velkou část pak při porodu a úspěšně v tom pokračujeme celé dětství.

Od těchto traumat se následně odvíjí kvalita budoucích vztahů a životů. Nahráváme si tyto vzorce od svých rodičů, kteří je přejali zase od svých, pokřivené traumaty předků s pokřivenými pohledy na sebe, ostatní, svět a život. V důsledku toho pak tvoříme pokřivenou společnost.

Jde o traumata z období nepřirozeně vedených porodů, kdy nám byla předčasně oddělena placenta, zdroj naší hojnosti i s našimi záznamy z Akáši, či nebylo umožněno dotepání pupečníku, který, když nedotepe, tak nejsme ještě zcela připraveni vstoupit do nového prostředí. Trauma z porodu Císařským řezem nebo uměle vyvolaným porodem, který je rychlejší, než by byl přirozený, mnohdy zase způsobuje, že se duše nestihne dovtělit. Dítě je tak předčasně vyjmuto ze svého prostředí, což je svět tekutiny a náhle uvrženo do světa vzduchu a hmoty. Je najednou donuceno rozervat si plíce a mít v životě například potíže s dýcháním při jakékoliv změně.

Nepřiložení dítěte k matce ihned po porodu vyvolává pozdější strach z opuštění. Mohla bych toho vyjmenovat ještě mnoho, co vše může u nově zrozené bytosti zcela ochromit budoucí důvěru v život.

Naštěstí se to začíná měnit nejen v našich porodnicích, ale i u dnešních mladých, vědomých žen, které chtějí být ženami se vším všudy. Chrání si i oblast mateřství a jdou odvážně do přirozených, mnohdy i domácích nebo lotosových porodů. Přirozeně a dlouho kojí, dbají na čistotu své stravy i stravy svých dětí, na prostředí, v němž žijí a kde své děti vychovávají. Nemají na děti přehnané nároky a nechávají je přirozeně poznávat svět.

Děti je k tomu, jakožto vyspělé duše a zcela nový typ bytostí, které znovu osídlují naší krásnou planetu Zemi, vedou už při těhotenství. Duše, které se teď chtějí nově inkarnovat, si jako své matky vybírají ženy, které si nenechají slepě manipulovat se svým tělem, a to ani autoritami, zvanými lékař.

Tyto ženy už ví, že placenta je dar a zdroj naší hojnosti a síly, že přírodní národy zakopávaly placentu dítěte pod strom, k němuž si dítě chodilo pro radu, kdykoliv bylo třeba, klidně i po celý svůj život. Proto si ženy nechávají udělat fotografii nebo otisk placenty, aby se energie neztratila. Vědí už také, že se dá z pupečníkové krve udělat tinktura, která obsahuje základní informace o DNA dítěte a jeho kmenové buňky, což je neocenitelný poklad při jakémkoliv následném zdravotním problému dítěte.

Věřme tedy, že takových žen bude přibývat a budou učit své dcery žít přirozenějším způsobem života a přirozeným způsobem jim budou také předávat svou ženskou sílu a nikoli svá ženská zranění. Když budou silné ženy, budou silní i muži, kteří zase budou předávat svoji moudrost svým synům. Snad se tak za několik generací dobereme k lepším vzorcům, které si děti budou nahrávat a postupně se tak dopracujeme i ke zdravější společnosti.

Věra Kloučková, terapeutka a asistentka pedagoga
Publikováno v časopisu Ve hvězdách

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Děti nové doby nás učí jinému životu

Také máte pocit, že je vaše dítě jiné? Že má už jako čerstvé miminko vědoucí pohled, že jako batole zvládá věci, které jste zvládali mnohem později, vnímá vše kolem klidně a vědomě, jako by si skenovalo prostor, který ho vymezuje, a povídá si a hraje s neviditelnými kamarády?

Dokud je dítě jen se svými rodiči, není odlišnost dítěte tolik patrná, i když někteří rodiče už tuší, že je jejich dítě něčím zvláštní. Opravdu velké problémy nastávají až v momentě, kdy se mají děti zařadit do kolektivu v mateřské škole nebo dospějí do věku, kdy začínají školní docházku.

Děti nové doby, které jsou svým chováním a nastavením odlišné od ostatních, potřebují i ve výchově a vzdělávání odlišnost. Krom jiného i zaměření na osobnostní, morální, emoční a duchovní rozvoj, na věci přirozené a přírodu. Toto vše je v současnosti v běžné škole stále ještě opomíjeno a přetrvává zde orientace na výkon a soutěživost.

Pokud se jedná o zvládání moderní techniky, pak jsou tyto děti již plně vybaveny na úrovni DNA. Jsou zkrátka jiné a je tedy třeba i jejich sebevědomí a sebeuvědomění podporovat jinými cestami. Jde o děti velmi citlivé, čisté duše, s plně otevřenou srdeční čakrou, které nepřijímají automaticky autority, běžné stereotypy a zavedené systémy. Cílem je kromě výuky udržovat jejich čistou mysl a čistý charakter až do dospělosti.

Dříve se tyto děti označovaly jako indigové, křišťálové nebo diamantové. Toto označení vzniklo na základě poznatků americké parapsycholožky Nancy Ann Tappeové, že mají tyto děti indigově modrou auru.

Carolina Hehenkamp ve své knize Indigové děti otvírají svou duši mimo jiné uvádí: „Vyskytuje se stále více dětí, jež se chovají nápadně odlišně než jiné děti, a nepřizpůsobují se tak lehce všeobecné normě, jako generace před námi. Těmto dětem se říká také ´nové děti´, ´děti nové doby´, nebo ´děti nového věku´. Další označení jsou pak ´indigové děti´, ´děti duhy´, ´křišťálové děti´ či ´hvězdné děti´. Dítě nové doby má jiné, pro nás nezvyklé a částečně i obtížně pochopitelné osobnostní a charakterové vlastnosti, se kterými se naše společnost není schopna snadno vypořádat.“

Z vlastní zkušenosti, neboť jsem sama indigové dítě, a také ze své dlouholeté praxe, ať už ve svém Klubu indigáčků, loutkovém divadle, práce ve školství, či terapeutické činnosti, vlastně i ze zkušenosti matky, už vím… Jde o děti, které se velmi nesnadno přizpůsobují autoritám, stereotypům a zavedeným pořádkům. Nevyhovuje jim stávající školský systém, nenechávají se omezovat zastaralými ideály či dogmaty, nedělají nic, čemu sami nevěří, jsou velmi inteligentní a nadané. Jsou těžko zařaditelné, senzitivní až přecitlivělé, nemívají příliš kamarádů a často utíkají do svého světa, a to už v předškolním věku. Paradoxně se cítí lépe mezi dospělými, než mezi vrstevníky. Jsou velmi inteligentní, milují pravdu, dokážou totiž díky svým schopnostem načítat univerzální pravdu. Potom jsou až tvrdě upřímné a vždy dokonale vystihnou podstatu věci. Mají silně vyvinutý cit pro spravedlnost. Pokud takové indigové dítě zklamete, jen těžko budete hledat cestu zpět k jeho srdci.

Tyto děti jsou naprosto zmatené, když někdo něco říká a následně něco jiného koná. Na první pohled se od ostatních neodlišují, ale postačí, když promluví, nebo se na vás zadívají. Mívají hluboký zkoumavý pohled a jejich myšlení a verbální projev odpovídá spíše dospělému člověku, nebo dítěti staršímu, než ve skutečnosti je. Bývají též hyperaktivní, rychle ztrácejí energii a rychle ji pak znovu získávají, nebo jsou naopak pomalí a nešikovní, protože energeticky jsou často zcela mimo své fyzické tělo, které je už daleko lépe přizpůsobeno zvyšujícím se vibracím Země. Někdy prožívají realitu spíše skrze tělo emoční, než fyzické. Proto je pro ně důležité uzemnění, pobyt v přírodě, možnost být sám se sebou. Samy si většinou rozhodují, co budou a nebudou jíst, řídí se intuicí, jen je potřeba zvýšit důraz na dodání minerálních látek do těla, a to v podobě pro ně nejlépe přijatelné, tedy homeopaticky či bioinformačně, ale samozřejmě i klasicky, a také na dostatek tekutin. Často nemají propojené mozkové hemisféry, používají spíše tu pravou. Jejich vnitřní pocit je: „Nepatřím sem, jsem mimozemšťan, proč to ostatní nevidí, vše je propojené.“ Jsou velmi emotivní, musí se naučit pracovat s emocemi, trpí změnami nálad, přebírají emoce a energie ostatních, dokáží se naladit na jiné frekvence, proto není výjimkou, že rozumí dobře zvířatům a rostlinám. Jsou jako filtr, skrze který prochází emoce a energie ostatních, což je pro ně velmi vysilující a pokud kolem sebe nemají harmonii, propadají někdy beznaději a bezmoci.

Jejich výchova a komunikace s nimi je často oříškem jak pro rodiče, tak i pro pedagogy. Bývají proto občas diagnostikovány jako děti s poruchami autistického spektra, lehkou mozkovou dysfunkcí, různými dis poruchami či hyperaktivitou. Mnohdy také jako problémové děti s poruchami chování a jsou posílány do psychologických, či dokonce psychiatrických poraden, a není ani výjimkou, že jsou tlumeny léky.

Pokud změníme přístup, začneme se věnovat rozvoji jejich osobnosti a přidáme cvičení na propojení mozkových hemisfér a přiměřené pravidelné fyzické aktivity, které dětem rozloží energii po celém těle, pak jsou tyto děti ve většině případů schopné přizpůsobit se normě. Neustále ale musíme mít na paměti, že jejich emoční hodnocení je především v rovině přijetí / nepřijetí. Tento pocit bývá často spouštěčem jejich chování, zda se cítí přijímané svými blízkými, okolím, kamarády a pedagogy, nebo jsou v pocitu nepříjetí.

Při výchově a vzdělávání bychom měli mít u těchto dětí za cíl naučit je napojit se na sebe, rozvíjet intuici, poslouchat a vyhodnocovat signály svého těla, učit se efektivně relaxovat a pracovat s emocemi. Zároveň jim umožnit mít kolem sebe skupinu podobných dětí, kde mohou pocítit, kam patří, a že nejsou vyloučeny z kolektivu kvůli způsobu vnímání světa a svým zájmům, jež se mnohdy odlišují od zájmů jejich vrstevníků. Dalším cílem u těchto dětí je rozvíjet jejich fantazii a tvořivost, díky nimž se dokážou seberealizovat, naučit je spolupráci, sebevyjádření a empatii k druhým a získání vnitřní síly k překonávání překážek. Naučit je jednoduché techniky a cvičení k propojování mozkových hemisfér a rozložení energie po těle, k emočnímu sebeovládání, k očistě svého energetického systému, a energetickou hygienu.

Jsem přesvědčena, že zařazení osobnostního rozvoje do výuky dětí ve školách by vedlo nejen k jejich sebeuvědomění, zdravým psychosociálním kontaktům, ale i k rozvoji nejvyšších hodnot, jako je úcta a nesobecká láska. Tyto hodnoty by měly být dětem předávány zejména v rodinách. Bohužel při stavu dnešní společnosti se tomu tak často neděje. Škola, školní, ale i volnočasové aktivity by tedy mohly být tou institucí, která by mohla toto dětem alespoň částečně vynahradit. Budiž nám do budoucna nadějí, že první velká vlna těchto jiných dětí jsou dnešní třicátníci, kteří začínají být rodiči a učiteli. Začínají se prosazovat ve svých oborech a díky jejich nastavení boří zajeté systémy a zastaralá dogmata společnosti.

Svět se mění a bytosti a duše, které se tu inkarnují, se mění též. Děti, které se začaly rodit v roce 2020, jsou už zase o level jinde, než děti, které se rodily doposud a které tady popisuji. Skok bude patrný. Budou očištěné od nánosů karmy a minulosti a budou skutečně jako nepopsané listy. Je to dobře viditelné i v jejich numerologické mřížce. Na jednu stranu budou už lépe připraveny na digitální svět, na druhou stranu budou muset o to více tento svět vyvažovat přírodou a péčí o tělo. Budou více jemněhmotní a neuzemnění, ukotvení do těla se jim bude muset doplňovat například přes bylinné esence či minerály. Momentálně je pro ně planeta dost toxická, mají tady ale své úkoly a tak jejich duši nic nezadrží, aby se vydala na tuto misi. Zcela vědomě si vybírají rodiče a připravují je na svůj příchod, vedou je přesně tam, kam potřebují, mění mnohdy zásadně chod rodiny, ať už je to změna stravy či orientace na přírodní kosmetiku. Podle všeho bude trochu jiný i jejich energetický systém. Vypadá to, že nemají klasické čakry, ale už čistý kanál, vedoucí středem těla. Napojený na zdroje.

Moje práce spočívá právě v práci s energetickým systémem, jak u dospělých, tak u dětí. Jsem tedy sama zvědavá, jak budu s takovými dětmi pracovat. Za mou praxi jsem odhalila, že dosud tyto jiné děti, které jsou často diagnostikovány s různými disporuchami a ADH diagnózami, mají buď otočené energetické kotvy, otočený chod energie v čakrách, pomíchaná jemnohmotná těla, nepropojené hemisféry a nedovtělené duše. Když se to energeticky opraví, uleví se jim. Začnou lépe fungovat a soustředí se. Energetické vzorce těchto dětí jsou hodně podobné, dají se tam odhalit podobnosti. Od roku 2020 bude i tady zřejmě vše jinak.

Buďme tedy trpěliví, snažme se ke všemu, nejen k našim dětem, přistupovat s láskou, pochopením a vírou, že svět bude v budoucnu nádherné místo ke spokojenému a naplněnému životu v pravdě a lásce.

Věra Kloučková, asistentka pedagoga, manuální terapeut, čištění aurického pole
Publikováno v časopisu Ve hvězdách

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

O pravdě a lásce

Určitě, když někde narazíte na spojení těchto dvou vibračně silných slov, připomene se Vám Václav Havel a jeho výrok: “Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí “, který pronesl v době Sametové revoluce. Asi nikdo z nás si tehdy neuvědomil, jaká síla a jaká vize, je v těch slovech obsažena. Smysl tohoto hesla vystihl Karel Schwanzenberg ve smutečním projevu během pohřbu Václava Havla: “… Václav Havel věděl, že když chápeme pravdu sebestředně, pouze jako svou pravdu, tak je to příčina sváru a nesnášenlivosti, proto jeho heslo bylo pravda a láska, neboť pouze láska nás přiměje naslouchat pravdě toho druhého, pravdě jiných. To je ta láska, která nás též vede k pokoře …”

Když jsem se k tomuto tématu dostala, byl to velmi silný prožitek. Vnímala jsem Lásku jako ženu a Pravdu jako muže, něco co je propojeno, co je totéž, jen v jiné polaritě. Myslím, že jde o témata především 3. čakry (Pravda) a 4. čakry (Láska). Cílem každé duše je asi dojít k Pravdě a Lásce, dojít ke své podstatě, která je ukrytá kdesi hluboko pod vrstvami lží, falše, nenávisti a kdovíčeho ještě. Může to být velmi těžké, zvlášť pro ty, kteří nezažili pocit lásky a bezpečí v dětství, hledají něco, o čem nevědí jak to vypadá. Ale i ti, kolem kterých láska i pravda byla a vědí, jak vypadá, často tápou a hledají, nedokážou ji totiž uchopit a udržet, jen se to příjemně kolem nich otře a je to pryč…zůstává jen pocit prázdnoty.

Jsme obaleni cizími pravdami a cízimi láskami, nevíme kde začínáme a kde končíme, kde jsou naše hranice. Cizím pravdám naslouchejme s láskou, přemýšlejme o nich, neberme je však za své vlastní. Vše totiž funguje jen v tom momentě, když si to řídíme sami, napojeni na svou podstatu, bez zásahu cizích energií. Když je to Vaše pravda a Vaše láska je vše OK, cítíte se silní a svět kolem Vás je v pořádku. Proto se teď často ptám, kde je v této situaci pravda? Kde je v této situaci obsažena láska? Cítím v tom pravdu a lásku? Jak to vnímám? Pravdě věříte, když je v ní obsažena láska, lásce věříte, když je pravdivá, opravdová, jinak pochybujete. Můžete věřit, že je Vám sdělována pravda s láskou? Žít v pravdě a lásce je zřejmě cesta nás všech. Dovolte si ve svém životě pravdu a lásku přijímat i dávat. Když ve Vašem životě bude pravda a láska, tak se nemůže nic stát. Opakujte si mantru JÁ JSEM PRAVDA A LÁSKA, ať ochutnáte vysoké vibrace těchto slov. Každý okamžik našeho života by měl obsahovat tyto dvě ingredience, aby výsledkem byla radost z bytí.

S láskou a pravdou Víla

Autor: Věra Kloučková, Smiřice
Více zde: https://reikivila.webnode.cz/texty/o-pravde-a-lasce/

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 Nastupující generace je úplně jiná liga. Je na současné dění ve světě nastavena

Manuální terapeutka Věra Kloučková, která se mimo jiné zabývá v relaxačním vzdělávacím studiu Abeceda poznání v Hradci Králové i čištěním aurického pole a jeho aktivací, hovoří o důsledcích koronakrize a pokládá si zároveň otázku, zda nás uvrhne do izolace, nebo spolupráce. A protože pracuje také ve školství, přibližuje rozdíly mezi současnou a nastupující generací.

S láskou a pravdou Víla

Autor: Věra Kloučková, Smiřice

Video: VE HVĚZDÁCH TV
Zdroj: https://www.youtube.com/channel/UCT4KuWm9LWickqCUjAdy3OA

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednavky@ipredplatne.sk

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 Transformace ženy

Úkolem ženy je zářit a pomáhat ostatním, pokud dělá jen to, co ji samotné dělá radost, přichází k ní přirozeně jen samé dobré věci a ona tak byť mnohdy nevědomky, otvírá duše lidí a přináší jim přesně to, co právě potřebují.

Matka, milenka, manažerka…

Žena má v současné době ne 5P ale 5M, je matka, manželka, milenka, manažerka, muž (rozuměj vyrovnanost mužského a ženského principu). Pokud je to tak, nic neočekává, na nic a nikoho nespoléhá, vystačí si sama ve všech ohledech, dělá jen to, co dělat chce. Žije v souladu s Božím plánem, má otevřené duchovní srdce. Ví, že je jen pouhým proudem vědomí ve fyzickém těle a jejím hlavním úkolem je udržovat Lásku a Světlo ve svém energetickém poli, aby se mohlo šířit dál. Načítá informace z Univerza a pokud potká strach, v klidu mu řekne: vidím tě, vnímám tě, přijímám tě, nemáš nade mnou moc, ví, že jakmile pocítí vibraci strachu a poddá se ji, je na nejlepší cestě prohrát.

Otevřené brány spolupráce

Transformovaná žena je vědomá bytost, která si řídí svůj život sama. Přijímá tak zářící střed své živé lásky, je jejím zářícím zdrojem, vnímá lehkost bytí, která ji dodává sílu, svobodu, pravdu, zvědomuje si své pocity, aby došla k uvědomění. Některým ženám se v určitém okamžiku jejich pozemské pouti navrací i jejich duchovní jméno, které je pro duši ve všech jejích inkarnacích stejné, protože obsahuje základní esenci její bytosti, což jí velmi pomáhá v pochopení, kdo vlastně je. Poznává tak i energie svého archetypu, které jsou její podstatou, navrací se k sobě. Odhaluje moc přítomného okamžiku, v tento jediný a správný čas i prostor, tady a teď prosí o vyrovnání energií svého srdce, aby mohla v zádech pocítit lehkost motýlích křídel. Nechá spirály energie prostoupit svým fyzickým tělem, odspoda nahoru, aby otevřely brány spolupráce a její Bůh prosí Boha ostatních o sdílení. Probudí v sobě Mistra a pak ho poslouchá při vědomí, že primární zdroj energie je všude kolem ní, je stálý, vždy k dispozici, nevyčerpatelný. Stačí jen přepnout své tělo na příjem této energie a pokud se to skutečně podaří, její buněčná paměť okamžitě zarezonuje s informacemi z vnějšího energetického pole a ona zaznamená prudký nárůst energie, který se projeví symptomy na jejím fyzickém těle (např. husí kůží), v takovém okamžiku si může být jistá, že se spojila, sama se sebou a s pravdou, která pro vývoj její duše, měla nějaký zásadní význam.

Žláza radosti a štěstí

Nezapomínejme také na fakt, že světelné bytosti jsou složeny z těch samých ingrediencí, jsou namíchány z té samé polévky jako celý Vesmír, potřebují nyní zvýšený přísun minerálů z nichž je vystavěno jejich pozemské, fyzické tělo, potřebují zvýšený přísun fosforu, který podporuje jejich vnitřní světlo, měly by si hýčkat svůj brzlík, tu malou solární pleteň, tu žlázu radosti a štěstí, pak si nebudou přetvářet své zkušenosti na problémy.

Ženský princip přináší planetě harmonii, lásku a smíření

Žena je nositelka světla, nositelka života, ženský princip byl odedávna tím, co přinášelo na planetu harmonii, lásku a smíření. Po tisíciletí byla jinová ženská energie potlačována, nyní nastal čas její transformace, svobodného propojení a vyrovnání s mužskými energiemi v bezpodmínečné lásce, je tedy připravena přijmout do svého života svůj dvojplamen, druhou polovinu své duše, v absolutní důvěře, pokoře a lásce. Pokud se spojí, nic nechybí a nic nepřebývá, jejich energie se násobí a vytváří společné energetické pole, které je neuvěřitelně tvořivé a obohacující nejen pro ně, ale i pro jejich okolí… Šťastná to žena 🙂

Autor: Věra Kloučková, Smiřice

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 210 Kč, na 2 roky 420 Kč), pro Slovensko na telefonním čísle + 421 244 458 821, e-mail: predplatne@abompkapa.sk

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Milujeme sebe skrze druhé aneb Zrcadlení

Napadlo vás někdy, že se v očích a duši našeho partnera odrážíme my sami? Uvědomili jste si, že to, co na něm milujeme, jsou ty vlastnosti či schopnosti, které jsou vlastní i nám? Ano, je to tak.

Milujeme sebe skrze druhého, protože on je naším pohledem do zrcadla.

A stejně jako milujeme na druhých to, co sami v sobě máme, byť podoba toho může být různá, trápí nás a sužuje opak. Tedy to, co v druhých odmítáme, je odmítnutím stejné esence v nás. Nemusíme už o ní vědět, protože je vytěsněná, ale je tam a žije, i když ukrytá v podvědomí.

Každý člověk, který nám přijde do života, je v tu chvíli ten pravý. Zrovna takového člověka právě v daný moment potřebujeme, neboť nám má něco připomenout, nebo ještě lépe – má vytáhnout na povrch záležitosti, jež je nutné konečně vyřešit.

Hovoříme tedy jinými slovy o zrcadlení. O odrazu jednoho v druhém. A pokud od problémů hned neutečeme a zamyslíme se nad tím, co nám má ten či onen vztah přinést, dáváme mu šanci k vyčištění a novému rozvinutí v lásce.

Přeji vám, abyste se mohli dívat do těch nejkrásnějších zrcadel, protože není nad to, když v očích druhého spatříte sebe a uvědomíte si, jak moc se máte rádi. A to je sebeláska v té nejryzejší podobě. Jsme, jací jsme. A pokud ne dokonalí, je to tak správně, protože proto tu jsme, abychom se ke své podstatě vraceli. Ne však urputně a naléhavě, nýbrž s lehkostí, pokorou a přijetím.

Autorka Mgr. Marcela Horká, Česká Skalice 2019

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Jak na útoky lidí, kteří nerespektují naši práci nebo náš život?

Občas každého z nás potká, že mu někdo z okolí zasadí tvrdou ránu. Pokud připustíme, že se tak opravdu stalo, necítíme se dobře. Jsou lidé, kterým se udělá i fyzicky zle. Co z toho pro nás vyplývá?

Jediným důvodem, proč se to děje, je další lekce ve škole života. Úkol, s nímž se máme potkat, pochopit důvod a povznést se nad všechny domnělé křivdy.

Není to nic jiného, než zkouška naší duchovní síly – stát si za tím, čemu věříme, co nám dává smysl a co je bytostně naše.

Nějaký čas mi to samozřejmě trvalo. Byly i doby, kdy jsem byla tak paralyzovaná útoky zvenčí, že jsem se téměř zhroutila pod tíhou všeho zla a uvažovala jsem o tom, jestli skutečně to, jak žiji a co dělám, je správné. Postupně mi ale došlo, že jediná odpověď je opravdu v mém srdci – jen to je tím správným kompasem.

Příjemné pocity, které v nás naše práce a život vyvolávají, jsou jediným měřítkem toho, že jdeme správnou cestou, pro sebe správnou.

A že druhému nedává naše jednání smysl, je přece naprosto normální. Vždyť jsme každý na své individuální cestě duchovního zrání. A co nám vždy pomůže ještě více, je skutečnost, že i my jsme byli mezi takovými pochybovači a soudci, jen jsme už mnohem dál. Už nemáme potřebu ubližovat.

Ano, jsme tady po mnoho životů a každým z nich se posouváme dál. Nejprve patříme k lidem, jejichž způsobem jednání je spíše pudovost a útok (= když nezaútočím já, bude na mě zaútočeno). Tito lidé jsou zatím v sevření strachu a nevědí, že existuje něco jako respekt či ohleduplnost.

Nové životní postoje přicházejí až tehdy, když naše duše více vyzraje a ví, co je úcta a tolerance.

Děkuji všem svým tvrdým lekcím. Dnes už jsem vůči takovému jednání chladná, bez emocí. Vím, že to, co dělám, pomáhá, a to, jak žiji, mi vyhovuje a cítím spokojenost a naplnění. Přeji i vám, abyste si jednou mohli o sobě přečíst cokoli negativního a přitom se vám nerozbušilo srdce nebo nesevřel žaludek.

Jde to, jen to chce odvahu stát si za svým, věřit si a umět odpouštět těm, kdo ještě nevědí, jak se chovat s láskou a respektem.

Až se budou mít tito lidé sami rádi, nebudou mít zapotřebí zasazovat rány druhým.

Autorka Mgr. Marcela Horká, Česká Skalice 2019

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Vše se děje pro naše vnitřní posílení

Věděly jste, že jsou naše duše ve Zdroji (Univerzu) domluvené, co si zde v pozemském světě dají a čím si pomohou ke vzestupu?

Lidský život bývá někdy velmi bolavý, ale nic se neděje náhodou.

Vše je tu pro něco vyššího, významnějšího. Jsme na cestě, abychom na ní potkávali sami sebe. A to se nejběžněji děje prostřednictvím různých setkávání s druhými lidmi. Každý je totiž naším zrcadlem, z něhož si něco bereme sami pro sebe. A že je to někdy hodně drsná zkušenost? Ano, bývá tomu tak. A když teď napíši, že se to děje pro naše dobro, mnozí možná odloží další čtení. Zariskuji však a nezjemním…

Každý zážitek, každá událost a každý člověk, kterého potkáváme, je tu pro naše další posílení. Pokud zažíváme hodně tvrdé praktiky, je to signál, že je zažívat máme. Nejsme třeba dostatečně sebevědomí nebo si na sebe příliš nakládáme, a tak přijde někdo (zcela v souladu s řádem Vesmíru), kdo nás na tuto skutečnost upozorní. A možná i způsobem, který se nám nelíbí. O to ale jde, protože teprve pak přichází pomalé uvědomování si, že zřejmě nejdeme optimální cestou a měli bychom se zamyslet. Pokud tedy žijeme již s třetím alkoholikem, asi není něco v pořádku.

Nezachraňujeme třeba druhé příliš? Neobětujeme se jen pro ně, aby oni se cítili lépe, aniž bychom se ohlíželi na sebe a své potřeby?

Přátelé, všechno, co se děje, probíhá z lásky k vám. A i když tento fakt neoceníte dnes, z dlouhodobého hlediska pochopíte, že právě to jste potřebovali, abyste dnes byli na cestě k sobě.

Autorka Mgr. Marcela Horká, Česká Skalice 2019

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Transformace ženy

Úkolem ženy je zářit a pomáhat ostatním, pokud dělá jen to, co ji samotné dělá radost, přichází k ní přirozeně jen samé dobré věci a ona tak byť mnohdy nevědomky, otvírá duše lidí a přináší jim přesně to, co právě potřebují.

Matka, milenka, manažerka…

Žena má v současné době ne 5P ale 5M, je matka, manželka, milenka, manažerka, muž (rozuměj vyrovnanost mužského a ženského principu). Pokud je to tak, nic neočekává, na nic a nikoho nespoléhá, vystačí si sama ve všech ohledech, dělá jen to, co dělat chce. Žije v souladu s Božím plánem, má otevřené duchovní srdce. Ví, že je jen pouhým proudem vědomí ve fyzickém těle a jejím hlavním úkolem je udržovat Lásku a Světlo ve svém energetickém poli, aby se mohlo šířit dál. Načítá informace z Univerza a pokud potká strach, v klidu mu řekne: vidím tě, vnímám tě, přijímám tě, nemáš nade mnou moc, ví, že jakmile pocítí vibraci strachu a poddá se ji, je na nejlepší cestě prohrát.

Otevřené brány spolupráce

Transformovaná žena je vědomá bytost, která si řídí svůj život sama. Přijímá tak zářící střed své živé lásky, je jejím zářícím zdrojem, vnímá lehkost bytí, která ji dodává sílu, svobodu, pravdu, zvědomuje si své pocity, aby došla k uvědomění. Některým ženám se v určitém okamžiku jejich pozemské pouti navrací i jejich duchovní jméno, které je pro duši ve všech jejích inkarnacích stejné, protože obsahuje základní esenci její bytosti, což jí velmi pomáhá v pochopení, kdo vlastně je. Poznává tak i energie svého archetypu, které jsou její podstatou, navrací se k sobě. Odhaluje moc přítomného okamžiku, v tento jediný a správný čas i prostor, tady a teď prosí o vyrovnání energií svého srdce, aby mohla v zádech pocítit lehkost motýlích křídel. Nechá spirály energie prostoupit svým fyzickým tělem, odspoda nahoru, aby otevřely brány spolupráce a její Bůh prosí Boha ostatních o sdílení. Probudí v sobě Mistra a pak ho poslouchá při vědomí, že primární zdroj energie je všude kolem ní, je stálý, vždy k dispozici, nevyčerpatelný. Stačí jen přepnout své tělo na příjem této energie a pokud se to skutečně podaří, její buněčná paměť okamžitě zarezonuje s informacemi z vnějšího energetického pole a ona zaznamená prudký nárůst energie, který se projeví symptomy na jejím fyzickém těle (např. husí kůží), v takovém okamžiku si může být jistá, že se spojila, sama se sebou a s pravdou, která pro vývoj její duše, měla nějaký zásadní význam.

Žláza radosti a štěstí

Nezapomínejme také na fakt, že světelné bytosti jsou složeny z těch samých ingrediencí, jsou namíchány z té samé polévky jako celý Vesmír, potřebují nyní zvýšený přísun minerálů z nichž je vystavěno jejich pozemské, fyzické tělo, potřebují zvýšený přísun fosforu, který podporuje jejich vnitřní světlo, měly by si hýčkat svůj brzlík, tu malou solární pleteň, tu žlázu radosti a štěstí, pak si nebudou přetvářet své zkušenosti na problémy.

Ženský princip přináší planetě harmonii, lásku a smíření

Žena je nositelka světla, nositelka života, ženský princip byl odedávna tím, co přinášelo na planetu harmonii, lásku a smíření. Po tisíciletí byla jinová ženská energie potlačována, nyní nastal čas její transformace, svobodného propojení a vyrovnání s mužskými energiemi v bezpodmínečné lásce, je tedy připravena přijmout do svého života svůj dvojplamen, druhou polovinu své duše, v absolutní důvěře, pokoře a lásce. Pokud se spojí, nic nechybí a nic nepřebývá, jejich energie se násobí a vytváří společné energetické pole, které je neuvěřitelně tvořivé a obohacující nejen pro ně, ale i pro jejich okolí… Šťastná to žena 🙂

Autorka: Věra Kloučková, Smiřice 2017

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Osudovost

Ráda bych se dnes podělila o své pojetí osudu, tak jak ho v průběhu života vnímám. Ztotožňuji se s těmi, kteří říkají, že osud je dán, ale to, co je ponecháno nám, je svobodná vůle – schopnost ovlivnit osud tím způsobem, že se k němu nějak postavíme. Jde tedy o to, jak uchopíme příležitosti, které se nám nabízejí.

Pokud je necháme bez povšimnutí ležet, necháme je být, nic se nestane. Když jim odporujeme svými činy nebo myšlenkami (což mnohdy úplně stačí), vytvoříme si další a další překážky, které nám mnoho našich počinů ztíží nebo zcela znemožní. Jediná konstruktivní cesta je tedy cesta tvůrčí. Jak na to?

Uchopíme nabízenou příležitost jako výzvu. Vidíme v ní lekci, jež nám byla seslána, abychom opětovně prověřili sílu svého dosavadního poznání, svou odvahu, své záměry a nepřestali se stavět k životu čelem. Je zkrátka třeba neusnout na vavřínech a brát vše, co se nabízí, jako možnost posunout se dál.

Osud je něco, co jsme si vyvolili. Rozhodli jsme se pro to ve stavu Bardo, meziprostoru, kde duše čeká na další možné vtělení. Čeká, až se objeví právě takoví rodiče, kteří ji naučí mnoha dalším důležitým věcem (nebo naopak nenaučí, a to proto, že to právě tak potřebuje – zůstat nevědomou ještě po nějakou dobu, než konečně prozře).

Miluji svůj život. Vím už, jakou má cenu. A hlavně si uvědomuji i tu svou. Polovinu života jsem šla slepě za iluzemi, až jsem si musela pořádně natlouct. Naštěstí se mi moje víra ve Vyšší energii, jež nás přesahuje, vrátila. Každý den za to děkuji. Jsem, jaká jsem, a snažím se na cestu sebelásky navést i další dychtivé duše. Nastává čas otevření oči a uchopení osudu do vlastních rukou.

Autorka Mgr. Marcela Horká, Česká Skalice 2019

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Proces pomalého zrání

Zrání. Krásná metafora duchovního růstu. Zrajeme, ale neopadáváme. Naopak zůstáváme v krásné formě a kondici, na které budeme stále pracovat.

Moje zrání datuji do období před čtyřicátým rokem, lépe řečeno spíše počátek zrání. Do té doby bylo mé duchovní srdce přivřené. Neměla jsem odvahu vystoupit ze zajetých kolejí starých vzorců, ba ani jsem netušila, že to jde. Vzhlížela jsem k ostatním, kteří žili svůj život a myslela jsem si, že mají jen štěstí. Ani o něm jsem nebyla přesvědčená, že je v našich rukách. Až jednou…

Nechci rozepisovat, co se stalo, abych prozřela, leč náraz byl tvrdý a drsný. Hodně bolel. Teprve tehdy se přede mnou rozprostřelo něco, čemu lze říci „okamžik pravdy“. Musela jsem konat a netušila jsem, jak se bude můj život dále odvíjet. Šla jsem do neznáma a bylo mi mnohdy velmi úzko. Nějaký hlas uvnitř mě mi však velel: „Jdi, tady ti pšenka nepokvete. A chceš-li přežít, je to jediná možnost.“

A tak jsem poslechla, abych se po deseti letech mohla ohlédnout a říci si, že vystoupit ze známé zóny bylo to jediné, co mi dnes pomáhá býti sama sebou. Cítím, že už neživořím a že si mohu plnit své sny. Jak dalece, to ukáže čas a odvaha čelit výzvám. Ne všechno ještě zvládám, mnohdy mě zastaví váhání a staré myšlení, z něhož sice zbyly jen cáry, přesto žijí. Jsou ještě ve svých skrýších, kam jsem nedosáhla. I toto pátrání mě však naplňuje a baví. Život je dobrodružná jízda, která nikdy nekončí.

Zamysleme se všichni, jaký svět si tvoříme a co je naší nejvyšší vizí. Máme na to. Nejsme žádná „ořezávátka“. A ti, co nás o tom přesvědčovali, mluvili o sobě, ne o nás. Každý máme svou vlastní hodnotu a záleží jen na tom, kdy si to uvědomíme a k jaké metě se budeme ubírat.

Přeji vám všem, abyste prorazili první překážky a nebáli se nového, neznámého. V každém konci se skrývá nový začátek a většinou chutná sladce. A pokud je hořký, i to je zkušenost, cenná a potřebná. Jen se nebát si více naložit, protože dostáváme jen to, co uneseme. A cokoli se stane, je výzvou, nikoli problémem. Pokud tuto pravdu uchopíme z tohoto úhlu pohledu, otevře se před námi nový svět a objevíme netušený potenciál své duše. Pak už jen následujeme vnitřní vedení a důvěřujeme. Prosté, leč pro někoho těžké.

„ODVAHA JE STRACH, KTERÝ SE MODLÍ,“ řekl můj oblíbený spisovatel Coelho. Nádherná pravda. Jděme do toho, náš život je jen a jen v našich rukách. Jsme herci a máme své role, duše však ví, jaký scénář si napsala a co právě my potřebujeme. Děkujme a věřme, nejsme tu sami. Naše Nejvyšší Já nám ukazuje cestu. Jděme po ní.

Autorka Mgr. Marcela Horká, Česká Skalice 2019

?